Reklama

Reklama

Niesamowite połączenie neonowych konstrukcji i pejzażu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niesamowite połączenie neonowych konstrukcji i pejzażu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Luminescencje” Łukasza Patelczyka – niezwykłe połączenie tradycyjnego pejzażu z neonowymi konstrukcjami

Reklama

Luminiscencje w Galerii Re:Medium

30 sierpnia o godzinie 18:00 w galerii Re:Medium odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Patelczyka zatytułowanej „Luminescencje”. Malarz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych znajdującej się w Gdańsku. W pracach malarskich Patelczyka można zauważyć, że sztuka jest dla niego zdecydowanie czymś, co wychodzi poza granice jej dotychczasowego pojmowania. Ponieważ artysta eksperymentuje z nowymi formami, skalą oraz fakturami, malarstwo w jego wyobrażeniu nie jest już tylko obrazem przedstawionym na płótnie. Do swojej twórczości coraz częściej wprowadza nasyconą i wyrazistą kolorystykę.

Jego prace malarskie, choć bazujące na tradycyjnych kierunkach – przedstawiającym i abstrakcyjnym, są wyrazem twórczych poszukiwań nowości w tej dziedzinie sztuki, przez co nie pozostają obojętne odbiorcy. Patelczyk pracując nad współczesnym pejzażem wykracza poza ustalone w przeszłości schematy i wykorzystuje niekonwencjonalne rozwiązania i formy. Twórczość tego artysty zdecydowanie nie jest próbą wiernego odtworzenia otaczającej go rzeczywistości, ale przetworzenia na zupełnie nowy język. Punktem wyjścia w pracach Patelczyka jest pejzaż, który zostaje uzupełniony geometrycznymi kształtami. Ta zupełnie nowa struktura pozwala widzowi odbierać sztukę w inny niż dotychczas sposób.

Wykorzystując technikę malarstwa olejnego, twórca ma większą swobodę doboru i mieszana farb, może także wielokrotnie poprawiać i zmieniać obraz dzięki nakładaniu nowych warstw koloru. Według Patelczyka prace robią większe wrażenie, kiedy do ich stworzenia używa się monochromatycznego zestawu barw. Dzięki temu zabiegowi artysta kojarzony jest z obrazami, których barwy oscylują wokół bieli oraz czerni. Malarz nie zrezygnował całkowicie z innych kolorów, w jego pracach zaobserwować można wykorzystanie ciemnego błękitu oraz brązu.

Artysta podpowiada, że jedną z dróg interpretacyjnych, jaką można podążyć podczas obcowania z jego twórczością jest utożsamienie geometrii ze zmianami, które człowiek wprowadza w środowisko naturalne. Kształty przedstawione na obrazach to świecące neony ingerujące w przyrodę. Te świetliste konstrukcje na tle pejzaży są tematem przewodnim wystawy „Luminescencje”.

Wystawa będzie czynna od 30 sierpnia do 29 września 2019 roku.


Źródło: Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy