Reklama

Reklama

Nietypowy darczyńca. Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi otrzymał 700 tys. zł na walkę z koronawirusem!

Opublikowano: sob, 16 maj 2020 02:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymał od spółek Grupy Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych kwotę 700 tys. zł darowizny. Środki posłużą na zakup specjalistycznego sprzętu do wykonywania badań w kierunku diagnostyki COVID-19.

Reklama

!reklama!

- Jako firma odpowiedzialna społecznie i aktywnie angażująca się w działalność charytatywną włączamy się w pomoc lekarzom i całemu personelowi medycznemu, który dba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Postanowiliśmy przeznaczyć 700 tys. zł darowizny na rzecz Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, by w ten sposób wesprzeć walkę z pandemią, która boleśnie dotyka nas wszystkich – powiedział Maciej Trybuchowski, Prezes KDPW i KDPW CCP.

Rady nadzorcze spółek wchodzących w skład Grupy KDPW zatwierdziły decyzję o darowiźnie.

Darowizna przekazana łódzkiemu szpitalowi przez Grupę KDPW wykorzystana będzie na zakup specjalistycznej aparatury do diagnostyki chorych i określenia chorób współistniejących u pacjentów z COVID-19 oraz poszerzających ich pełną diagnostykę i ocenę stanu klinicznego na potrzeby Pracowni Diagnostyki Wirusów Oddechowych. Aktualnie trwają odpowiednie procedury przetargowe prowadzone przez szpital.

W skład Grupy KDPW wchodzą: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, pełniący na polskim rynku kapitałowym funkcje centralnego depozytu papierów wartościowych oraz spółka KDPW CCP, która prowadzi izbę rozliczeniową odpowiedzialna za rozliczanie transakcji zawieranych na rynku regulowanym, w alternatywnym systemie obrotu i OTC. KDPW powstał w 1994 roku.

W 2011 roku z jego struktur wydzielono izbę rozliczeniową KDPW CCP, działającą od tej pory jako samodzielny podmiot.

Źródło: KDPW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.