reklama
reklama

Niezwykłe animacje i pokazy świateł. Light.Move.Festival. w Łodzi zbliża się wielkimi krokami [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykłe animacje i pokazy świateł. Light.Move.Festival. w Łodzi zbliża się wielkimi krokami [zdjęcia] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźNa to wydarzenie czeka wielu łodzian i nie tylko. Od lat Light.Move.Festival przyciąga tłumy widzów chcących podziwiać wyjątkowe instalacje artystyczne i barwne pokazy świateł na łódzkich budynkach. Co zobaczymy podczas tegorocznej edycji?
reklama

Light Move Festival 2022. Jakie atrakcje czekają uczestników Festiwalu Światła? 

Podczas 12. edycji LMF pod nazwą „Przebudzenie”, widzowie po raz kolejny zobaczyć będą mogli prace artystów wykorzystujących magię światła do podkreślenia walorów miejskiej architektury. Jak podkreślają organizatorzy, Łódź jest do tego idealnym miejscem – łączy w sobie tradycję i nowoczesność. 

„To właśnie zachwyt nad łódzką architekturą – tą zabytkową, ale też tą nowoczesną – był inspiracją dostworzenia naszego festiwalu. Inspiracją, której jesteśmy wierni i którą chcemy dzielić się z łodzianami i z turystami, tłumnie przyjeżdżającymi, by podziwiać piękno Łodzi” – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna festiwalu.

reklama

Tegoroczny Light.Move.Festival odbędzie się w dniach 23-25 września. Gdzie tym razem zobaczyć będzie można kolorowe miejskie instalacje i mappingi wyświetlane na kamienicach? Tradycyjnie tysiącem barw będzie się mienić ulica Piotrkowska. 

„Spacerując ulicą Piotrkowską na odcinku Zamenhofa/Nawrot aż do Pałacu Gustawa Adolfa Kindermanna (Piotrkowska 151), warto będzie unieść głowę by podziwiać instalację „Light a wish” OGE Design Group. Patrząc w niebo można będzie dostrzec świetliste kwiaty dmuchawców” – informują organizatorzy LMF. 

Mapping, czyli oświetlenie budynku przy pomocy projektora, będzie można też zobaczyć między innymi na cerkwi św. Aleksandra Newskiego, którą przyozdobią elementy roślinne, kamienicach Schweikertów i Traugota Lehmana, na których pojawią się wzory charakterystyczne dla secesji czy na budynkach przy ulicach Szwaczek i Prządek. 

reklama

„W koronach drzew Parku Sienkiewicza warto będzie wypatrywać statycznych i analogowych projekcji oraz iluminacji świetlnych przygotowanych przez Sebastiana Gottheita, który instalację zatytułowaną „A light among manu” wzbogacił także o ciekawą warstwę muzyczną. W parku znajdą się także instalacje przygotowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie oraz niezależnych artystów, którzy zgłosili swoje projekty w ramach otwartego naboru. Ścieżką DEBIUT/EKSPERYMENT podążyć będzie można także w kierunku Parku Moniuszki oraz EC1. Fani sztuki baletowej powinni natomiast udać się w okolice Dworca Łódź Fabryczna, gdzie zostanie zaprezentowana wielkopowierzchniowa instalacja autorstwa Angello Bonello”

reklama

W galerii znajdziecie wizualizacje projektów, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama