Reklama

Reklama

Niezwykłe muzeum w Łodzi obchodzi swoje 60. urodziny [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykłe muzeum w Łodzi obchodzi swoje 60. urodziny [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Muzeum Tradycji Niepodległościowych obchodzi swoje 60. Urodziny. Z tej okazji odbędą się warsztaty, wystawy i sesja naukowa. 

Reklama

Muzeum Tradycji Niepodległościowych jest najdłużej działającym muzeum w Łodzi. Rozpoczęło swoją działalność w 1959 roku pod nazwą Muzeum Historii Ruchu Rewolucyjnego.

W tym roku przypada 60. rocznica działalności placówki. Z tej okazji przygotowano dużo atrakcji.

W ramach wydarzeń z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi w sobotę 26 października odbędą się specjalne warsztaty rodzinne "Moja Pierwsza wizyta w Muzeum".

Rok 2019 jest bardzo dobry dla tej ważnej dla Łodzi placówki. W sierpniu 2017 roku rozpoczęła się inwestycja obejmująca modernizację dwóch Oddziałów Muzeum: Oddziału Martyrologii Radogoszcz oraz Oddziału Stacja Radegast. Nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, nowe wyposażenie, stała ekspozycja makiety Litzmannstadt-Ghetto i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja budynku to efekty zakończonych prac na Stacji Radegast .

Także modernizacja Oddziału Martyrologii Radogoszcz została już zakończona. Odnowiono budynek administracyjno-magazynowy oraz pracownię konserwatorską. Łączny koszt inwestycji to ponad 7 mln złotych.

Teraz remont czeka siedzibę główną Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ulicy Gdańskiej. Na przygotowanie dokumentacji tj. Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz Studium Wykonalności Miasto przeznaczyło 100 000 zł.

- O pozycji i marce muzeum świadczy z roku na rok rosnące zainteresowanie odwiedzających wystawy. Ale to co mnie osobiście bardzo cieszy, że Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi to muzeum, które odpowiada na potrzeby naszych mieszkańców: kreatywny program edukacyjny, rodzinne spotkania i wiele innych akcji – powiedziała Dagmara Śmigielska, dyrektor Wydziału Kultury UMŁ.

W miniony czwartek 24 października jubileusz 60-lecia placówki zgromadził w gościnnych progach Muzeum Miasta Łodzi znamienitych gości i gospodarzy placówki-jubilata. Podczas uroczystej gali jubileuszowej odznaczono wiele zasłużonych osób, a sama placówka otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tego samego dnia, ale przed galą jubileuszową, zaproszeni muzealnicy odbyli sesję naukową poświęconą edukacji muzealnej. 

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy