Czterech diakonów z WSD w Łodzi przyjęło w sobotę 8 czerwca święcenia kapłańskie z rąk kardynała Grzegorza Rysia.
Kardynał Grzegorz Ryś mówił o niezwykłej relacji kapłana z Bogiem
Kapłan podkreślał podczas mszy, że księży łączy niezwykle intymna więź z Bogiem, której osoby z zewnątrz nie są w stanie pojąć.
- Za pół godziny wszyscy będą Wam klaskać, a za dwie godziny, gdy wyjedziecie z tej świątyni, wszyscy będą Was wywyższać. A kapłaństwo to schodzenie nisko, sprawy Ojca są na dole
- mówił do diakonów kardynał.
Podkreślał również, że kapłaństwo to przyrzeczenie posłuszeństwa Ojcu, a także Matce, czyli Kościołowi.
- Nie raz będziecie czuli się niezrozumiani, przez proboszcza czy przez biskupa. Wówczas sięgnijcie głębiej do swoich serc
- dodawał.
Podczas nabożeństwa przyjmujący święcenia diakoni leżeli krzyżem, dając tym wyraz uniżenia i całkowitego oddania Bogu. W tym czasie zgromadzeni w katedrze wierni modlili się za nich, śpiewając litanię do wszystkich świętych.
Później otrzymali błogosławieństwo, przez nałożenie rąk na głowę, najpierw od kardynała Grzegorza Rysia, a później przez pozostałych, obecnych w świątyni, kapłanów.
W uroczystości tłumnie uczestniczyły rodziny nowo wyświęconych księży, a także liczni przedstawiciele stanu duchownego. Nie brakowało wzruszeń.
W WSD w Łodzi jest 35 alumnów. We wrześniu rekrutacja
Dodajmy, że w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi jest w tej chwili 35 alumnów, z czego siedmiu jest w trakcie roku propedeutycznego, czyli przygotowawczego.
"Nabór na przyszły rok akademicki zaczął się 1 czerwca 2024 r. Egzamin wstępny oraz spotkanie z rektorem i moderatorami zaplanowany jest na 13 września"
- czytamy na stronie internetowej bazyliki katedralnej.
W trakcie rekrutacji odbędzie się test z wiedzy religijnej na poziomie szkoły średniej, przewidziano także rozmowy z rektorem i moderatorem roku propedeutycznego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.