Reklama

Reklama

Niezwykły świat Belli Chagall w Teatrze Arlekin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykły świat Belli Chagall w Teatrze Arlekin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Festiwal Łódź Czterech Kultur powoli dobiega końca. Dziś o 16-ej niezwykły spektakl w Teatrze Lalek Arlekin.

Reklama

Niezwykły świat Belli Chagall w Teatrze Arlekin

Świat niegdyś tak namacalny i bliski, a dziś już tylko będący ulotnym wspomnieniem, jak smak i zapach słodkich chałek, biszkoptów, czy czulentu i cymesu. Dziewczęca wyobraźnia, wrażliwość i kobieca religijność. Ta delikatna materia wspomnień Belli Rosenfeld Chagall została wzięta na warsztat przez łódzki teatr lalek.

Reżyserka, Joanna Gerigk, jest specjalistką od realizacji tekstów opartych na faktach. Tym razem punktem wyjścia spektaklu pt. Zapisani stała się książka Płonące świece Belli Chagall. Efektem tej pracy jest spektakl na dużej scenie Teatru Lalek Arlekin w Łodzi w sobotę (14 września) o godzinie 16.00.

Bella Chagall dostrzega rzeczy i zjawiska, które dla innych są często niezauważalne. Obdarzona niezwykłą wyobraźnią artystka z łatwością funkcjonuje w dwóch światach: domu rodzinnego i fantazji. Jeden - wypełniony modlitwami, żydowskimi zwyczajami i świętami, ale także codziennością i pracą, dom. W drugim – szafa jęczy, kanapa porasta zielonym mchem, zaś książki wzruszają się kiedy dziewczynka na nie spogląda. Twórcy Zapisanych, patrząc oczami Belli Chagall i balansując na granicy dwóch rzeczywistości, starają się nam przybliżyć świat, który niegdyś był częścią naszej codzienności, a który teraz pozostał tylko ulotnym wspomnieniem, proustowską fantazją o magdalence.

Polska prapremiera spektaklu Zapisani Teatru Lalek Arlekin w Łodzi jest jednym z wydarzeń składających się na Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy