Reklama

Reklama

Niszczejąca kamienica na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi zostanie zburzona?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niszczejąca kamienica na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi zostanie zburzona? - Zdjęcie główne

Niszczejąca kamienica na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi zostanie zburzona? To tylko kwestia czasu (fot. Google Street View)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Modernistyczna kamienica na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi prawdopodobnie zostanie zburzona. Obecnie budynek stoi pusty i z roku na rok coraz bardziej niszczeje, a jego elewacje regularnie pokrywają reklamy. Kamienica jest jednak wystawiona na sprzedaż i niewykluczone, że już niebawem zostanie wykupiona przez nowego właściciela.

Reklama

Pusta kamienica na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi na sprzedaż

Budynek na rogu Mickiewicza i Kościuszki stoi od kilku lat pusty. Wśród łodzian wzbudza on sporo emocji z różnych względów. Po pierwsze kamienica w centrum miasta popada w ruinę. Po drugie, regularnie wiszą na nim wielkoformatowe reklamy, które, zdaniem części mieszkańców, psują publiczną przestrzeń dookoła.  

!reklama!

Od kilku miesięcy za jego sprzedaż jest odpowiedzialna firma CBRE. Jak udało nam się dowiedzieć, nieruchomość została wyceniona na 4,5 mln euro, czyli około 20 mln złotych. Ta cena  jest jednak do negocjacji i nie odstrasza jednak lokalnych deweloperów.

- Projekt znajduje się na terenie studium zagospodarowania przestrzennego, które zezwala na szerokie zagospodarowanie tej nieruchomości według fantazji i wyobrażenia inwestora, przyszłego właściciela. Myślimy, że na tym terenie będzie można uzyskać bardzo korzystne warunki zabudowy - twierdzi Agnieszka Jankowska z CBRE.

Zainteresowanie budynkiem na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi jest spore. Zapytań nie brakuje, ale obecnie nie toczą się żadne konkretne rozmowy, które mogłyby zakończyć się finalizacją transakcji w najbliższych tygodniach.

Polecamy: Banery reklamowe szpecą budynki w Łodzi! A łodzianie dają na to ciche przyzwolenie [zdjęcia]

Budynek na rogu Mickiewicza i Kościuszki w Łodzi. Czy kamienica zostanie zburzona?

Sama kamienica nie posiada jednak aktualnych przeglądów, a wszystkie ściany, które kiedyś wydzielały mieszkania, zostały wyburzone. Na każdym z pięter powstały w ten sposób tzw. otwarte przestrzenie.

- Budynek jest wyłączony z użytkowania, ale jest w dobrym stanie, jeśli chodzi o konstrukcję, czyli nie zagraża bezpieczeństwu osób, które by w nim przebywały, na przykład na potrzeby oględzin - wyjaśnia Agnieszka Jankowska.

Według naszej rozmówczyni z firmy CBRE, najbardziej prawdopodobnym terminem zmiany właściciela kamienicy jest rok 2023. To ze względu na wszelkiego rodzaju formalności, takie jak uzyskanie warunków zabudowy czy pozwolenia na budowę. Warto dodać, że budynek znajduje się także na terenie ochrony konserwatorskiej.

Jaka przyszłość czeka więc modernistyczną kamienicę?

- Myślę, że należy patrzeć na tę nieruchomość, jak na działkę. Budynek jest raczej do wyburzenia i postawienia konstrukcji od nowa - tłumaczy ekspertka z firmy CBRE.

To jednak może nie być takie proste. Budynek jest bowiem wpisany w Gminnej Ewidencji Zabytków, co może utrudnić proces jego wyburzania od strony formalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy