Reklama

Nocny klub na Piotrkowskiej udręką pobliskich mieszkańców. O pomoc poprosili władze miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

 Nocny klub na Piotrkowskiej udręką pobliskich mieszkańców. O pomoc poprosili władze miasta - Zdjęcie główne

Nocny klub na Piotrkowskiej udręką mieszkańców ulicy. O pomoc proszą władze miasta | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy ulicy Piotrkowskiej wystosowali otwarty list do władz miasta w sprawie ponownego otarcia klubu nocnego. Wspólnota mieszkaniowa domaga się reakcji i kompromisów ze strony klubu, który pomimo ogłoszenia zamknięcia w ubiegłym roku, w maju 2022 r. wznowił działalność.

Ponowne otwarcie nocnego klubu spędza sen z powiek mieszkańców pobliskich lokali

Choć nocny klub ogłosił zamknięcie 30 czerwca 2021 roku, w wyniku konfliktu pomiędzy jego właścicielami a mieszkańcami pobliskich kamienic, w tym roku postanowił wrócić na mapę Łodzi. Mieszkańcy m.in. ul. Piotrkowskiej, Sienkiewicza, Tuwima oraz Moniuszki wystosowali otwarty list do władz miasta, w którym proponują swoje rozwiązania odnośnie działania klubu. 

- Setki mieszkańców ulicy Piotrkowskiej i ulicy Sienkiewicza od trzech lat w okresie od mają do października od piątku do niedzieli są pozbawieni prawa do wypoczynku, komfortu oraz bezpieczeństwa […] – przeczytamy w liście mieszkańców do prezydent Hanny Zdanowskiej.

Mieszkańcy przekonują, że nietypowy charakter klubu – na otwartej przestrzeni, z wystawionymi kolumnami dźwiękowymi na zewnątrz budynku, nie pozwala na odpoczynek.

- Charakterystyka zabudowy Śródmieścia w Łodzi powoduje, że dźwięk, mimo nawet potencjalnych chęci właściciela ów działalności, niesie się w promieniu kilkuset metrów, destabilizując funkcjonowanie mieszkańców naszego miasta – tłumaczy Wspólnota Mieszkaniowa Piotrkowskiej 82.

Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia z działania władz miejskich w tej sprawie, dlatego ponownie proszą o pomoc.

- Dotychczasowa polityka władz miejskich bazowała na biernym oczekiwaniu samoczynnego zamknięcia klubu, co zostało pierwotnie przez właścicieli ogłoszone w zeszłym roku, jednak z informacji do których dotarła Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Piotrkowskiej 82, pozwalają nam twierdzić, że była to polityka nieskuteczna – klub zamierza się z powrotem otworzyć od najbliższego sezonu i podpisano już w związku z tym nową umowę najmu – przeczytamy w liście.

Mieszkańcy Wspólnoty przedstawili listę działań, w których proszą władze miasta o pomoc:

  • Nieudzielenie zgody na wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu
  • Nieudzielenie zgody na wystawianie kolumn dźwiękowych poza obszar budynku
  • Wsparcie mieszkańców i zgłoszenie zawiadomienia do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o podejrzeniu wyburzenia […] ścian nośnych w lokalu użytkowym zlokalizowanym na parterze budynku
  • Wsparcie w uzyskaniu opinii od Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi ws. braku dróg ewakuacyjnych w lokalu
  • Kontrola stanu zachowania drzewostanu wewnątrz podwórka przy ul. Piotrkowskiej 84 w ramach nadzoru Prezydenckiego nad Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Oddział Ochrony Terenów Zieleni
  • Wsparcie w mediacji i zorganizowania spotkania/telekonferencji z właścicielką nieruchomości
Sprawą zajął się także sanepid, który w weekend zbada poziom głośności dźwięków generowanych przez klub w mieszkaniach. Mieszkańcy planują przygotowanie konferencji, na którą zaproszą władze miasta. 

- Chcemy wierzyć, że Śródmieście może być obszarem przyjaznym zarówno działalnościom gospodarczym o charakterze rozrywkowym, jak i strefie mieszkalnej, do której miasto będzie aktywnie zachęcało Łodzian - dodano w zakończeniu listu.

Co sądzicie o tej sprawie? Po czyjej stronie według was leży racja?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy