Reklama

Reklama

Nowa biblioteka i mieszkania komunalne. Zobacz postępy remontu na Gdańskiej.

Opublikowano: pon, 19 sie 2019 15:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na ul. Gdańskiej 8 pojawił się wysoki dźwig. W ciągu 4 dni wymieniony zostanie dach budynku przyszłej biblioteki Nieruchomość zostanie gruntownie wyremontowana, ocieplona i podłączona do centralnego ogrzewania. Planuje się całkowitą wymianę wszystkich instalacji technicznych.

W jednym z budynków zostanie utworzone mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast w budynku głównym od ul. Gdańskiej zostanie utworzona biblioteka publiczna. Na potrzeby funkcjonowania biblioteki projektowana jest nowa klatka schodowa oraz montaż windy. Istniejące klatki schodowe zostaną przebudowane, a balkony i balustrady odtworzone. Wszystkie okna i drzwi zostaną wymienione. Planowane jest zasypanie piwnicy w budynku głównym.

Wszystkie budynki będą podłączone do domofonu. Nawierzchnia podwórza zostanie wymieniona na nową. Planuje się wydzielenie jednego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych. Część przestrzeni zostanie przeznaczona na zieleń, w której przewiduje się zasadzenie krzewów i roślin okrywowych oraz pnącza. Na podwórzu pojawią się drewniane ławki.Podwórze kamienicy będzie połączone z przebiciem kwartałowym realizowanym pomiędzy ul. Zachodnią, Ogrodową i Legionów.Dzięki temu pasażem będzie można skrócić drogę do Manufaktury, Teatru Powszechnego, czy ul. Zachodniej.

W budynku Gdańska 8 powstanie:

  • 26 mieszkań komunalnych
  • mieszkanie chronione dla 5 osób z niepełnosprawnościami
  • biblioteka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.