Reklama

Reklama

Nowa miejscówka w centrum Łodzi. Po remoncie piękna jak kiedyś i z nowymi atrakcjami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po remoncie piękna jak kiedyś, dzięki modernizacji z nowymi atrakcjami. Do zabytkowej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadza się biblioteka. Jej czytelnicy będą mogli oddawać się lekturze na leżakach w plenerze zielonego dziedzińca.

Przeszklona ściana, odrestaurowana elewacja i patio z siedmiometrowymi drzewami łączące nową filię Biblioteki Miejskiej z zupełnie nowymi przestrzeniami EC1 Łódź - Miasto Kultury to efekt prac remontowych przy ulicy Tuwima 46.

 !reklama!

- W maju zakończyliśmy najdroższy remont kamienicy w śródmieściu w ramach programu rewitalizacji. Budynek został rozbudowany o dwie nowe części: oficynę północną i zachodnią. Poddasze budynku frontowego oraz istniejącej oficyny wschodniej zostało nadbudowane. Na zewnątrz budynku urządzony został ogólnodostępny dziedziniec, na którym zasadzonych zostało sześć  siedmiometrowych klonów. To idealne miejsce do spędzania wolnego czasu, można tu będzie usiąść na ławce, przeczytać książkę czy po prostu porozmawiać ze znajomymi – mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Od strony ulicy Tuwima kamienica znów wygląda jak przed laty. Do zabytkowego frontu została dostawiona zupełnie nowa bryła, plomba, która połączyła zabytkowy fragment budynku z siedzibą EC1. Kamienica zmieniła swoją funkcję z mieszkalnej na biurowo-usługową. Główną część zajmą biura instytucji EC1. Powstaną także: nowoczesna biblioteka publiczna oraz trzy lokale usługowe na parterze od strony ul. Tuwima.

- W lipcu w tym miejscu otworzymy jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Łodzi. Na dwóch piętrach o  powierzchni 600 m kw łącznie znalazło się ponad 15 000 książek: głównie  kryminały i reportaże, ale możemy się też pochwalić bogatym zbiorem książek dziecięcych. Nowa filia będzie nosiła nazwę TUVIM, nawiązując do patrona ulicy Juliana Tuwima – dodaje Dorota Sztyler, kierownik filii.

W wystroju nowej filii znalazło się dużo elementów nawiązujących do natury. Na czytelników będzie czekała strefa dla małych dzieci, strefa dla młodzieży, playstation, sala kominkowa i  kilka stref relaksu.

- Znajdzie się tu cały pion administracji EC1-Łódź Miasto Kultury. Cieszymy się, że będziemy w jednym miejscu. W chwili obecnej jesteśmy na etapie przeprowadzki, w lipcu powinniśmy już zadomowić się w nowym miejscu – mówi Marcin Jagodziński, kierownik Działu Administracji EC1

Dokumentację projektu remontu i przebudowy budynku przy ulicy Tuwima 46 przygotowali architekci z łódzkiej pracowni architektonicznej BIPROWŁÓK.

Wartość inwestycji to 28 841 657,60 zł i jest to najdroższy remont kamienicy w łódzkim śródmieściu.

W budynku do użytkowania oddane zostały: biura EC1 Łódź Miasto Kultury, filia biblioteki miejskiej oraz cztery lokale usługowe.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy