Reklama

Reklama

Nowa organizacja ruchu na A1 nastręczy bólu głowy? Ogromne zmiany w okolicach Piotrkowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowa organizacja ruchu na A1 nastręczy bólu głowy? Ogromne zmiany w okolicach Piotrkowa  - Zdjęcie główne

Nowa organizacja ruchu na A1 nastręczy bólu głowy? Ogromne zmiany w okolicach Piotrkowa (fot. GDDKiA) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego doszło do likwidacji dwóch skrzyżowań jednopoziomowych, które do tej pory znacząco spowalniały ruch.

Reklama

Zmiany dotyczą węzłów Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) i Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74).

!reklama!

Po wprowadzeniu zmian kierowcy jadący od strony Warszawy bezkolizyjnie włączą się do ruchu na budowaną autostradę A1. Zniknie też dotychczasowe skrzyżowanie A1 i S8, na którym mieszały się potoki pojazdów jadących z północy na południe oraz z Warszawy na południe. 

Największa zmiana dotyczyć jednak będzie wielkiego ronda, funkcjonującego jako węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Z dniem 30 grudnia 2020 roku przejazd na kierunku północ-południe będzie odbywać się na wprost po nowym odcinku betonowej jezdni. Poruszając się w kier. wschód-zachód na trasie Piotrków Trybunalski-Bełchatów, kierowcy będą mogli przejechać przez północny wiadukt węzła. 

Niestety zmiany w znacznym stopniu skomplikują zmianę kierunku jazdy na tym odcinku. Schematy konkretnych manewrów szczegółowo wyrysowano na stronie internetowej GDDKiA. 

Aktualny stan robót wyprzedza harmonogram prac o około trzy miesiące. Wraz ze zmianami do dyspozycji podróżnych zostaną oddane cztery kilometry trasy na 16-kilometrowym odcinku przyszłej autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim Południe a Tuszynem. Oddanie fragmentu spowoduje znaczne przyspieszenie czasu podróży – był to newralgiczny , często korkujący się odcinek.

GDDKiA przypomina kierowcom, że trasa to gigantyczny plac budowy, na którym obowiązują ich ograniczenia prędkości. Ta będzie sprawdzana już niedługo – wkrótce pojawi się tu odcinkowy pomiar prędkości.

Źródło: GDDKiA, Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy