Reklama

Nowe Centrum Łodzi: trwają prace przy podziemnej ulicy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomimo zagrożenia epidemią koronawirusa, w Nowym Centrum Łodzi przy ulicy Hassa trwają prace przy budowie podziemnej drogi. Wykonawca usunął już wszystkie przeszkody architektoniczne. W tej chwili powstają ściany szczelinowe, które pozwolą na zagłębienie terenu

Prace przy budowie podziemnej ulicy w śladzie dawnej ulicy Hassa rozpoczęły się niedawno po kilku miesiącach opóźnienia. Nowa infrastruktura drogowa zapewni dojazd do ronda pod aleją Rodziny Scheiblerów, po drodze umożliwiając zjazd do podziemnych parkingów funkcjonujących przy obiektach biurowych. Równocześnie dzięki niej będzie możliwy dojazd do podziemnego parkingu pod rynkiem NCŁ, który będzie dalszą częścią inwestycji. Według planów nowa ulica znajdzie się 6 metrów pod powierzchnią i będzie biegła pomiędzy E-C1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco. Zjazd w nową ulicę będzie znajdował się pomiędzy budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku.

!reklama!

Natomiast na poziomie obecnej ulicy, powstanie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami, która połączy teren EC-1, przez rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna. Otworzy to przestrzeń i znacząco skróci możliwość poruszania się pieszo po centrum. Wokół zrealizowane zostało już wiele inwestycji miejskich i prywatnych. Oprócz przebudowy dworca, zrewitalizowano park Moniuszki, przebudowano ul. Składową, Knychalskiego, Traugutta, Kilińskiego, Tuwima oraz wybudowano nową ulicę Sass-Zdort. Podziemna droga uzupełni realizowaną koncepcję Nowego Centrum Łodzi.

Prace powoli nabierają tempa.

- Wykonawca zrealizował szereg rozbiórek i kolizji z infrastrukturą podziemną. Rozebrano stary ślad ulicy Hasa, zdemontowano nawierzchnię chodników i parkingu, oraz uporządkowano teren pomiędzy EC-1, a dworcem Łódź - Fabryczna przez który przebiegać będzie podziemna droga – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu

Gdy powstaną ściany szczelinowe, możliwe będą prace ziemne i budowanie ścian
i stropów podziemnej drogi. Po ich wykonaniu, na stropie tunelu wybudowana zostanie wspomniana przestrzeń dla mieszkańców.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy