Reklama

Reklama

Nowe informacje: Koronawirus w trzech szkołach w Łodzi. 100 uczniów na kwarantannie. Jaki tryb nauczania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe informacje: Koronawirus w trzech szkołach w Łodzi. 100 uczniów na kwarantannie. Jaki tryb nauczania? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rodzice uczniów w Łodzi są zaniepokojeni. W ławkach szkolnych coraz łatwiej się zarazić.

Reklama

Koronawirus pojawił w trzech szkołach w Łodzi. Zakażona jest m.in. nauczycielka i uczniowie.

 !reklama!

Sanepid w czwartek potwierdził trzy takie przypadki w łódzkich szkołach. Nauczycielka z dodatnim wynikiem koronawirusa uczyła w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Gdańskiej w Łodzi.

Teraz Urząd Miasta w Łodzi czeka na instrukcje o tym, ile osób powinno przebywać na kwarantannie. Według łódzkiego Sanepidu nauczycielka w nowym roku szkolnym miała kontakt z czterema klasami. Dlatego około 90 osób z tej szkoły zostało objętych kwarantanną.

W innej szkole w Łodzi dodatni wynik koronawirusa ma jeden z uczniów. To British International School of the University of Lodz. Na 115 uczniów Liceum i Szkoły Podstawowej jedynie 18 objętych zostało przez sanepid kwarantanną. Uczniowie przebywający na kwarantannie mają nauczanie zdalne.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, trzeci przypadek dotyczy Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi. Dodatni wynik testu na koronawirusa ma tam mieć dwóch uczniów z dwóch różnych klas.  Szkoła odmówiła komentarza.

AKTUALIZACJA (11.09)

W związku z potwierdzeniem przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Łodzi zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Gdańskiej 16 i objęciem kwarantanną, do 14 września włącznie, 82 uczniów (4 klas), w placówce wprowadzono nauczanie hybrydowe.

82 uczniów będących decyzją sanepidu do 14 września włącznie na kwarantannie zostało objętych nauczaniem zdalnym. Dziś (w piątek 11 września) oraz w poniedziałek 14 września będą prowadzone dla nich zajęcia zdalne. Pozostali uczniowie będą mieć zajęcia w placówce.

Cała społeczność szkoły została poinformowana o zachorowaniu na terenie szkoły. Zaś w związku z zachorowaniem jednego z nauczycieli dyrektor placówki zalecił noszenie maseczek wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom w częściach wspólnych placówki: podczas przerw, na korytarzach, w szatni.

Źródło: UMŁ, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy