Reklama

Reklama

Nowe kamery monitoringu na Kozinach i Dołach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowe kamery monitoringu na Kozinach i Dołach  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze miasta podpisały 10 lutego umowę na rozbudowę Systemu Monitoringu Miejskiego na osiedlach Koziny i Bałuty Doły. Umowa opiewa na ponad 1,2 mln złotych. W jej ramach na dwóch wymienionych osiedlach pojawi się 13 kamer PTZ i 39 kamer stałopozycyjnych. 

Reklama

Dzięki podpisaniu umowy z 10 lutego, w Łodzi pojawią się nowe kamery monitoringu miejskiego. Mieszkańcy osiedli Koziny i Bałuty Doły będą mogli poczuć się bezpieczniej. Umowa opiewająca na 1,2 mln złotych umożliwi zainstalowanie łącznie 13 kamer PTZ i 39 kamer stałopozycyjnych. Pojawią się one między innymi w ciągach ulic Drewnowska, Ogrodowa, Karskiego, Srebrzyńska, na Kozinach i na ulicach - Inflancka, Strykowska, Zagajnikowa, Bracka, Sporna, Kauffmana na osiedlu Bałuty Doły.

!reklama!

To jednak nie wszystko w temacie Systemu Monitoringu Miejskiego. W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 trwają prace nad ogłoszeniem przetargu na umieszczenie kamer monitoringu w następujących lokalizacjach:

Osiedle Montwiłła-Mireckiego

Monitoring w pasażu Abramowskiego

Bezpieczny park Podolski-Budowa Monitoringu w Parku – Etap II

W ramach BO 2020 zainstalowanych zostanie 18 kamer PTZ, 19 kamer stałopozycyjnych i 14 kamer dookólnych (1 kamera dookólna składa się z czterech kamer) i 2 punkty SOS.

Realizując powyższe zadania łącznie w 2020 roku System Monitoringu Miejskiego powiększony zostanie łącznie o 103 kamery i 2 punkty SOS. Na zakończenie 2020 roku System Monitoringu Miejskiego będzie składał się z 775 kamer (672 obecnie). Przewidywane zakończenie prac do grudnia 2020 roku.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy