Reklama

Reklama

Nowe miejskie centrum rehabilitacji wykona 25 tys. bezpłatnych zabiegów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 4 gru 2019 14:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Odnowione, klimatyzowane pomieszczenia i zakupione urządzenia do terapii – to efekt modernizacji poradni rehabilitacyjnej przy ul. Łanowej 18 na Bałutach. W centrum będzie wykonywane 25 tysięcy bezpłatnych zabiegów rocznie.

- Łódź stawia na fizjoterapię i kompleksowo modernizuje kolejne centra rehabilitacyjne. Dziś oficjalnie oddajemy dla pacjentów całkowicie odnowioną poradnię rehabilitacyjną przy ul. Łanowej 18 na Bałutach. 675 tys. zł to kwota, która została przeznaczona na modernizację centrum należącego do Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty. Kupiliśmy kilkanaście nowych sprzętów do rehabilitacji i fizjoterapii - mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi. 

Budynek przychodni przy ul. Łanowej przeszedł termomodernizację. Przy obiekcie powstała również siłownia zewnętrzna, która pełni nie tylko funkcję rehabilitacyjną, ale jest też miejscem spotkań. Koszt inwestycji przy ul. Łanowej wyniósł około miliona złotych.

- Wnętrze budynku też zostało odnowione, a w części przebudowane, by polepszyć jego funkcjonalność. Zmodernizowana została szatnia dla pacjentów, tak, by każdy korzystający z rehabilitacji mógł komfortowo przebrać się przed zabiegami i bezpiecznie zostawić swoje rzeczy w szafce. Kupiliśmy nowe meble. Zmodernizowana została instalacja elektryczna, a w budynku zainstalowaliśmy klimatyzację, co w przypadku rehabilitacji ma duże znaczenie dla komfortu pacjentów – wymienia Adam Wieczorek.

Nowe sprzęty w przychodni rehabilitacji przy ulicy Łanowej

 • Aparat do terapii ultradźwiękowej (3 sztuki)
 • Aparat do magnetoterapii (2 sztuki)
 • Aparat do terapii polem wysokiej częstotliwości typu "TERAPULS" (2 sztuki)
 • Aparat do masażu uciskowego
 • Wirówka do kończyn górnych (2 sztuki)
 • Wirówka kończyn dolnych
 • Aparat do elektroterapii (3 sztuki)
 • Szyna do mobilizacji barku
 • Aparat do laseroterapii (2 sztuki)
 • Stół do masażu z wyposażeniem (2 sztuki)
 • Wyposażenie UGUL
 • Aparat do trakcji odcinka lędźwiowego i szyjnego
 • Aparat do rehabilitacji funkcjonalnej
 • Lampa do naświetlań światłem podczerwonym typu sollux

- Centrum przy ul. Łanowej przyjmuje ok. 650 pacjentów miesięcznie na porady i zabiegi. W ciągu roku wykonuje ok. 25 tysięcy różnych zabiegów rehabilitacyjnych. Zaś centrum przy ul. Nastrojowej to ok. 16 tysięcy zabiegów rehabilitacyjnych rocznie. Ale poradnia rehabilitacyjna to przede wszystkim znakomici fizjoterapeuci - podkreśla Maciej Adamiec, dyrektor MCM Bałuty

To nie jedyna inwestycja Miasta w sferze rehabilitacji. Także centrum rehabilitacji przy ul. Leczniczej zostało doposażone w nowy sprzęt. Powstał również Oddział Rehabilitacji przy centrum medycznym na ul. Przyrodniczej 7/9, który otacza opieką seniorów z tamtejszego Domu Dziennego Pobytu oraz nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.