Reklama

Reklama

Nowe przystanki kolejowe powstają na terenie aglomeracji łódzkiej

Opublikowano: pon, 26 paź 2020 15:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na finiszu jest budowa przystanków Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Warszawska.

Mieszkańcy aglomeracji już korzystają z udogodnień na przystanku Łódź Marysin, Łódź Stoki i Łódź Arturówek. Widać postęp prac na nowym przystanku Łódź Retkinia. Mieszkańcy Łodzi i Zgierza wygodniej podróżują koleją dzięki zmodernizowanym przystankom. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się mają ułatwione przesiadki z kolei do innych środków transportu.

!reklama!

Na przystanku Łódź Marysin podróżni zaczęli korzystać z nowego peronu już latem. Peron jest oświetlony, został wyposażony w wiatę, ławki i chodniki. Pasażerowie otrzymali też do dyspozycji dodatkowe dojście do peronu nr 1 z rejonu skrzyżowania ul. Inflanckiej i Strykowskiej. W grudniu będzie uruchomiony system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Na przystanku Łódź Stoki do dyspozycji podróżnych jest nowe przejście podziemne. Jeszcze w tym roku osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się winda ułatwi przemieszczanie się. Uruchomiona będzie też dynamiczna informacja pasażerska. Na przystanku Łódź Arturówek podróżni z rowerami mają do dyspozycji ścieżkę rowerową wzdłuż chodnika prowadzącego na peron. Wybudowano też dodatkowe dojście do do przystanku od strony ul. Łagiewnickiej.

Na nowym przystanku Łódź Warszawska gotowy jest peron oraz ustawiono latarnie. Zamontowano też zegary, wyświetlacze i infokioski. Zbudowane są schody i szyb windy. Prace zakończą się w grudniu. Przystanek powstał na granicy osiedli: Rogi i Marysin w dzielnicy Bałuty.

Na przystanku Łódź Radogoszcz Wschód przy ul. Kreciej na nowym peronie zainstalowano wyświetlacze, które będą informowały o kursach pociągów. Nowe chodniki oraz pochylnia ułatwią dojście do pociągu. Wybudowano parking dla samochodów. Przystanek od grudnia zapewni mieszkańcom osiedli Radogoszcz Wschód i Sitowie lepszy dostęp do kolei.

Przystanek Łódź Retkinia powstaje na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Lublinek. Dwa perony zapewnią mieszkańcom osiedli Retkinia i Pienista, a także Karolewa i Rokicia szybsze i sprawniejsze dojazdy m.in. do Pabianic, Zduńskiej Woli i Sieradza. Z peronów podróżni mają skorzystać w grudniu.

Wartość projektu to 49,3 mln zł netto.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy