Reklama

Reklama

Nowe przystanki na żądanie w Łodzi [LISTA ULIC]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe przystanki na żądanie w Łodzi [LISTA ULIC] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak pisaliśmy tydzień temu, Zarząd Dróg i Transportu Miasta Łodzi rozważa wprowadzenie większej liczby przystanków na żądanie. W tym tygodniu urzędnicy przedstawili listę ulic, na których pojawią się przystanki na żądanie.

Reklama

Prace nad stworzeniem nowej listy przystanków na żądanie trwały od kilku tygodni. W końcu urzędnicy przedstawili wykaz zmian, które od 1 września zostaną wprowadzone w życie. Ogółem 90 przystanków zmieni swój status ze „stałych” na „na żądanie”. Poniżej publikujemy listę ulic, na których znajdzie się przynajmniej jeden nowy przystanek na żądanie.

Nowe przystanki na żądanie w Łodzi

Od 1 września przystanki na żądanie znajdziemy na ulicach:

6 sierpnia, 11 listopada, Augustów, Bartoszewskiego, Bednarskiej, Czerwonej, Doły, Drewnowskiej, Franciszkańskiej, Dubois, Kniaziewicza, Kaczeńcowej, Krokusowej, Krakowskiej, Liściastej, Lodowej, Maratońskiej, Maczka, Mickiewicza (ciąg W – Z), Niciarnianej, Nowe Sady, Okulickiego, Pomorskiej, Poronińskiej, Popiełuszki, Północnej, Przybyszewskiego, Romanowskiej, Rewolucji, Rzgowskiej, Skrzydlatej, Sienkiewicza, Służbowej, Śląskiej, Śnieżnej, Tamka, Telefonicznej, Traktorowej, Tuwima, Tymienieckiego, Waltera-Jankego i Wydawniczej

Zmiany oznaczają, że na trasach wielu popularnych linii autobusowych w mieście będzie znajdował się przynajmniej jeden przystanek na żądanie.

Od podróżnych będzie to wymagało zwrócenia uwagi, aby nacisnąć przycisk znajdujący się przy drzwiach pojazdu, jeśli będą chcieli wysiąść. Jeśli zaś będą chcieli dostać się do autobusu, muszą ustawić się w widocznym dla kierowcy miejscu. Co ważne, kierowca powinien zatrzymać się wtedy na przystanku. Pasażer nie musi wykonywać do niego żadnych gestów.

Inne zmiany

ZDiT przygotował również zmiany w kursowaniu tramwajów. Powraca częstotliwość kursowania co 12 minut, co będzie dotyczyć również autobusów. Nowością będzie zwiększenie częstotliwości kursowania linii 8 i 12 w porannym szczycie. Będą one jeździć w odstępach 6-cio minutowych.

Dodatkowo linia nr 18 stanie się linią całodzienną, choć poza szczytem będzie kursować tylko co 24 minuty. Z kolei linia nr 16 łącząca Żabieniec ze Starym Polesiem będzie jeździć tylko rano i popołudniu.

Źródło: Transport Publiczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy