Reklama

Reklama

Nowego dyrektora Teatru im. Jaracza wyłoni konkurs. Kiedy poznamy rozstrzygnięcie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowego dyrektora Teatru im. Jaracza wyłoni konkurs. Kiedy poznamy rozstrzygnięcie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi ul. Kilińskiego 45. Przypomnijmy, że 17 lipca odwołany ze stanowiska dyrektora został Waldemar Zawodziński.

Reklama

Jak informowaliśmy, Waldemar Zawodziński został zwolniony przez Zarząd Województwa Łódzkiego w ubiegłym tygodniu. W nadesłanym do naszej redakcji komunikacie tak argumentowano tę decyzję.

!reklama!

„Decyzja został podjęta na podstawie stwierdzonych uchybień i nieprawidłowości w zakresie stosowania obowiązujących procedur wewnętrznych teatru i nieprzestrzeganiu zapisów ustawy o finansach publicznych.” 

Rozstanie z teatrem Waldemara Zawodzińskiego może być chwilowe. Wiele wskazuje na to, że obejmie on funkcję dyrektora Teatru Nowego, w którym poszukiwany jest nowy szef, mający zastąpić Krzysztofa Dudka.

Obowiązki dyrektora Teatru Jaracza od dnia 18 lipca 2020 pełni Małgorzata Kowalska, ale to prawdopodobnie nie potrwa długo. Ogłoszony został bowiem konkurs, którego zwycięzca obejmie stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Oczywiście nie każdy może aplikować.

Wśród wymagań wobec kandydata znajdziemy m.in.:

  • wykształcenie wyższe magisterskie w jednej z wymienionych dziedzin: nauk humanistycznych, nauk społecznych, sztuki,
  • 1 rok stażu pracy na stanowiskach kierowniczych lub doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w sektorze kultury
  • złożenie autorskiego programu realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju instytucji kultury (zwanego dalej programem działania instytucji) na okres do dnia 31.08.2023 r. (załącznik nr 1 do ogłoszenia)
  • znajomość zagadnień i problematyki związanej z funkcjonowaniem teatrów, w tym przepisów prawnych dotyczących organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej i finansów publicznych,
Dodatkowym atutem będzie także wiedza z zakresu pozyskiwania środków finansowych i realizacji projektów kulturalnych (miękkich i inwestycyjnych) ze źródeł pozabudżetowych – doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, w tym z UE.

Przewidywany termin rozpatrzenia ofert oraz zakończenia postępowania konkursowego wyznaczono na 8 września 2020 r.

Wszystkie szczegóły, w tym niezbędne załączniki znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

źródło: BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy