Reklama

Reklama

Nowy pomysł EC1 - żywa historia energii elektrycznej w Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowy pomysł EC1 - żywa historia energii elektrycznej w Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Centrum Nauki i Techniki EC1 w pomysłowy sposób przenosi nas w czasie o ponad 100 lat. Nowym konceptem edukacyjnym animatorów centrum jest cykl filmów o historii Łodzi oraz roli Elektrowni Łódzkiej, a potem EC1, w życiu miasta.  Partnerem projektu jest Veolia Energia Łódź.

Reklama

Właśnie ukazał się pierwszy odcinek serialu – film „Nowa energia dla Łodzi”. Pracownicy Centrum Nauki i Techniki EC1 odgrywają w nim role załogi elektrowni sprzed lat. Głównymi bohaterami są m.in. Jakub Berg – kierownik wydziału sieci, Erwin Radtke – kierownik maszynowni, Magdalena Opłomka – sekretarka z wydziału liczników. Narratorem opowieści jest maskotka Pstryk, który z pewnością zainteresuje tematem filmu najmłodszych.

- To rzecz jasna eksperyment, który daje nam mnóstwo radościmówi Michał Kędzierski, lider zespołu animatorskiego CNiT EC1 – nie jesteśmy oczywiście zawodowymi aktorami, chociaż, co może Państwa zaskoczyć, w naszym zespole działa grupa teatralna. Jej duchem sprawczym jest niezastąpiony Maciej Stępień. Mogliśmy oczywiście wybrać formę bezpieczną, czyli klasyczne oprowadzanie po naszej wystawie. Wraz z naszym partnerem Veolią zdecydowaliśmy się na ambitniejszy krok i zaprezentowanie fabularyzowanej opowieści, która będzie się przeplatała z historycznymi zdjęciami Łodzi i EC1 z początków jej działania. To fascynująca przygoda i cieszę się, że możemy Państwa do niej zaprosić.

!reklama!

Ważnym punktem współpracy między Centrum Nauki i Techniki EC1 a firmą Veolia Energia Łódź jest cykl zajęć edukacyjnych na temat segregacji odpadów, przetwarzania i odzyskiwania energii. Zajęcia ruszą od nowego roku szkolnego.

- Ze spółką Veolia współpracujemy od lat. Jest ona wyłącznym sponsorem ścieżki „Przetwarzanie energii” w Centrum Nauki i Techniki EC1. W Dzień Dziecka rozszerzyliśmy naszą współpracę o przygotowanie nowej oferty, której celem jest budowania świadomości ekologicznej wśród dzieci i dorosłych - Magdalena Kosiada – Sylburska, Kierownik Centrum Nauki i Techniki EC1.

Niemal trzy lata temu Veolia Energia Łódź  została parterem wyłącznym stałej wystawy „Przetwarzanie Energii” w Centrum Nauki i Techniki EC1.

- Współpraca z CNiT EC1 jest dla nas bardzo ważna co najmniej z kilku powodów. Jednym z najważniejszych jest oczywiście ponad 110-letnia historia łódzkiej energetyki, której kontynuatorem jest Veolia. Kolejny to wymiar edukacyjny jaki wspólnie możemy realizować na rzecz mieszkańców. Chodzi o edukację historyczną i tę, która dotyczy obecnych wyzwań środowiskowych, jakie stoją nie tylko przed branżą energetyczną, ale przed każdym z nas– mówi Robert Warchoł z Biura ds. Komunikacji Zewnętrznej Veolii Energii Łódź

Pierwszy film z cyklu, opowiadający o początkach Elektrowni Łódzkiej, zobaczyć można na kanale YouTube EC1 Łódź:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy