W związku z koncepcją budowy nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi, Biuro Architekta Miasta organizuje konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. „Nowy Ratusz w Łodzi”, który pozwoli na wypracowanie najlepszego układu funkcjonalnego, relacji z otoczeniem oraz formy architektonicznej projektowanego obiektu.
!reklama!
Jego zadaniem jest również pomoc w stworzeniu optymalnego zagospodarowania fragmentu Nowego Centrum Łodzi, wraz z Rynkiem Kobro, które są jednymi z kluczowych przestrzeni łódzkiego śródmieścia.
Termin składania prac konkursowych mija 26 lutego. Wyniki mamy poznać 12 marca. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne - łącznie 175 tys. zł (80 tys. dla zwycięzcy.
Nowoczesny budynek ma stanąć w Nowym Centrum Łodzi. Władze chcą przekonać, że decyzja o budowie nowego urzędu może stać się również bodźcem dla innych inwestycji. Sekretarz miasta Wojciech Rosicki tłumaczy ten mechanizm.
- Plany stworzenia jednego urzędu związane są z Nowym Centrum Łodzi. Koronawirus spowodował, że w najbliższej przyszłości może zmniejszyć się zapotrzebowanie na nowe biura. Szczególnie jest to widoczne w branży BPO (obsługi księgowo-finansowej), która zaczęła lokować swoje biura w Nowym Centrum Łodzi. Zakładamy więc, że w najbliższej przyszłości potrzeba budowania nowych biurowców w tej części Łodzi może być zdecydowanie mniejsza. Dlatego UMŁ może stać się impulsem do dalszego rozwoju tej części miasta - twierdzi Rosicki.
Okolica urzędu będzie cieszyć oko urzędników i mieszkańców. O otoczeniu mówi dalej Rosicki.
- Zmienimy plany w Nowym Centrum Łodzi. Chcemy je zmienić w dwóch obszarach. Jeden dotyczy rynku Kobro i miejsca, w którym mógłby stanąć urząd. Z drugiej strony chcielibyśmy podjąć rozmowy z inwestorami, którzy mają działki w Nowym Centrum Łodzi na temat tego, czy ich plany, które powstały przed pandemią, są możliwe do realizacji, czy nie powinniśmy dokonać zmian, które ułatwią zagospodarowanie tej przestrzeni, tak by ta część Łodzi tętniła życiem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.