Reklama

Reklama

Nowy rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 Nowy rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź  Już w najbliższą niedzielę, 1 września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów, w którym uwzględniono ograniczenia komunikacyjne, spowodowane prowadzeniem prac modernizacyjnych Łódzkiego Węzła Kolejowego oraz linii nr 14 przez PKP Efektem inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa, skrócenie czasu podróży, budowa nowych i przebudowa istniejących przystanków kolejowych.

Reklama

Przebudowa stacji Łęczyca, Kutno oraz Łowicz Główny czy rozpoczęcie wymiany torów i sieci trakcyjnej na odcinku Łódź Żabieniec – Zgierz, wpłyną na kursowanie pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obowiązujące, od 1 września do 19 października br., rozkłady jazdy pociągów są skutkiem możliwości technicznych i eksploatacyjnych prowadzenia ruchu kolejowego.
 Najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy:

 • Linia kutnowska i zgierska
  Z powodu trwającej przebudowy stacji Łęczyca, na linii kutnowskiej zmienią się godziny kursowania poszczególnych pociągów oraz zostanie uruchomiony pociąg z Ozorkowa do Łodzi Kaliskiej, który zapewni dowóz pasażerów do pracy lub szkoły na godzinę 8:00.
  Zamknięty zostanie tor nr 1 na odcinku ze Zgierza do stacji Łódź Żabieniec GT.Dwa pociągi, o godz. 15:32 i 16:52, będą kursowały na trasie ze Zgierza do stacji Łódź Widzew przez Łódź Stoki.
  W związku z ograniczeniem przepustowości linii nr 15 na ww. odcinku uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa, za wybrane pociągi na odcinku Łódź Żabieniec – Zgierz. Nastąpi również zmiana relacji pociągów na trasie do i ze stacji Łódź Żabieniec. Pociągi pojadą w relacji Łódź Żabieniec – Łódź Widzew.
 • Linia sieradzka
  Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej. Autobusy zwykłe i Sprintery ZKA kursować będą do Łasku, Zduńskiej Woli lub Sieradza.Aby zminimalizować skutki prowadzonej modernizacji, została zwiększona liczba szybkich połączeń autobusowych. Jedenaście Sprinterów, na odcinku Łódź Kaliska – Łask lub Łódź Kaliska – Zduńska Wola, pojedzie bez żadnych postojów. W efekcie czas przejazdu z Łodzi do Sieradza będzie porównywalny z czasem przejazdu pociągu.Powrócą również wszystkie krótkie aglomeracyjne połączenia z Łodzi do Pabianic 
  i z powrotem.
 • Linia Łódź - Łowicz
   Po przerwie wakacyjnej, pociągi na linii łowickiej będą kursowały w następujących godzinach: pierwszy pociąg w kierunku Łodzi odjedzie o godzinie 4:00, ostatni pociąg z Łodzi w kierunku Łowicza odjedzie po godzinie 22:00.
  W dniach od 14 do 22 września, w związku z kontynuacją modernizacji stacji Łowicz Główny, nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Łowicz Główny - Łowicz Przedmieście. Zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa za wszystkie pociągi kursujące na odcinku Łowicz Główny – Łowicz Przedmieście.
  Począwszy od 23 września, ze względu na nocne przerwy w ruchu na linii 15 pomiędzy Zgierzem a Głownem, ostatni pociąg w dobie będzie miał zmieniony rozkład jazdy.
  Jednocześnie, aby zapewnić pasażerom dojazd z Łodzi do Zgierza po godzinie 22:00, uruchomiony zostanie pociąg relacji Łódź Kaliska – Zgierz.
 •  Linia Skierniewice – Łowicz
  Ze względu na trwającą modernizację linii na odcinku Bełchów – Łowicz oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa, dostosowana do potrzeb podróżnych, która zastąpi wszystkie, kursujące na trasie pociągi. Na wniosek pasażerów, ZKA uwzględnia dodatkowe postoje w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej.
Źródło: ŁKA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy