Reklama

Reklama

Od dziś do szkoły udają się tylko uczniowie najmłodszych klas. Starsi uczą się zdalnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 Od dziś do szkoły udają się tylko uczniowie najmłodszych klas. Starsi uczą się zdalnie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Normalnie, czyli stacjonarnie, prowadzone są jedynie zajęcia w żłobkach i przedszkolach.

Reklama

Zdalne nauczanie wprowadzono także w liceach, technikach i innych placówkach ponadpodstawowych oraz na uczelniach. Zmiany będą obowiązywały przynajmniej do 8 listopada. W godzinach 8-16 dzieci do 16. roku życia mogą przemieszczać się jedynie pod opieką dorosłego.

!reklama!

- Zmiana, którą wdrażamy, to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji - argumentował premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, - odpowiedzialność za efektywność naszych działań spoczywa na wszystkich, także na dzieciach i młodzieży.

Premier zapowiedział, że "zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak było to wiosną", czyli dla rodziców dzieci do 8. roku życia, które nie mają zajęć w szkołach, przedszkolach czy żłobkach. - Efekty nowych ograniczeń mogą przyjść po 10, 14 dniach - poinformował premier.

Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie musiał zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole z wykorzystaniem komputerów.

Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych rozwiało wątpliwości rodziców dotyczące tego, czy np. uczniowie klas III szkoły podstawowej mogą w godzinach 8:00-16:00 sami chodzić do szkoły i wracać z niej do domu mimo obostrzeń. Zakaz przemieszczania się dzieci nie dotyczy drogi z i do szkoły. Oznacza to, że uczniowie mogą dalej samodzielnie chodzić na lekcje. Warto jednak pamiętać, że podczas wyjścia dziecko nie może zatrzymywać się u kolegów i koleżanek, pójść samemu na boisko sportowe, czy wchodzić do sklepów.

Żródło: rmf24.pl, polstanews.pl, onet.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy