Reklama

Reklama

Odmawiacie noszenia maseczek w centrach handlowych? Nie jesteście sami. Handlowcy apelują do rządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odmawiacie noszenia maseczek w centrach handlowych? Nie jesteście sami. Handlowcy apelują do rządu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jest to jednak nie lada kłopot dla handlowców, którzy proszą o doprecyzowanie przepisów.

Reklama

Wielu klientów odmawia noszenia maseczek. Przez to Polska Rada Centrów Handlowych apeluje do rządu o pilne doprecyzowanie przepisów dotyczących konieczności noszenia maseczek w sklepach.

 !reklama!

- Z zaniepokojeniem obserwujemy coraz większą liczbę klientów, którzy odmawiają zasłaniania nosa i ust w miejscach handlu, zapowiadane są zorganizowane protesty, a odwiedzający nas klienci posługują się specjalnie przygotowanymi oświadczeniami – wskazała Rada.

- Apelujemy o pilne doprecyzowanie przepisów regulujących uprawnienia i obowiązki osób przebywających w miejscach handlu i usług w czasie epidemii oraz określenie konsekwencji dla tych, którzy nie będą ich przestrzegać – czytamy w oświadczeniu Polskiej Rady Centrów Handlowych.

- Ze względu na nieprecyzyjne przepisy jako branża zostaliśmy postawieni w bardzo trudnej sytuacji. Właściciele, zarządcy i najemcy centrów handlowych nie mają żadnych skutecznych instrumentów, by egzekwować obowiązki zmierzające do ochrony zdrowia i życia klientów oraz pracowników – podała.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 240 firm działających w branży nieruchomości i miejsc handlu oraz usług.

Źródło: PAP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy