reklama
reklama

Odmrażanie Polówki! Sprawdź REPERTUAR na najbliższe dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odmrażanie Polówki! Sprawdź REPERTUAR na najbliższe dni - Zdjęcie główne

TuŁódź / łódź TME Polówka (fot. mat prasowe)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W niedzielę 19 lipca rozpocznie się kolejna sekcja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka - Stereo.  Od tego tygodnia zniknie część obostrzeń wprowadzonych w związku z reżimem sanitarnym. Dzięki temu na wszystkie projekcje z wyjątkiem niedzielnej Moto-Polówki będzie można wejść bez wcześniejszej rejestracji internetowej.  
reklama

Poluzowanie obostrzeń nie oznacza zupełnej rezygnacji ze środków bezpieczeństwa. 

!reklama!

- Nadal będziemy mierzyć  temperaturę na wejściu,  a liczba widzów będzie dopasowana do obowiązujących limitów sanitarnych. W większości miejsc pozostanie to 150 osób, większa liczba osób będzie mogła brać udział w projekcjach w parku Baden Powella - czytamy w materiałach nadesłanych do naszej redakcji.

Bramki będą otwarte od godz. 20:00 i zostaną zamknięte w momencie wyczerpania limitu miejsc.

TME POLÓWKA - REPERTURAR

Był już Tentin Quarantino, MŁODOŚĆ już prawie minęła. Teraz czas na “STEREO” w różnym rytmie i stylu! Muzyczna sekcja TME Polówki to już tradycja, ale tym razem, jak zapowiadają organizatorzy, przyszedł czas na line up najwyższej próby. 

- Zaczynamy od rapowych skillsów Eminema w kultowej “8 mili” Curtisa Hansona, następnie przeniesiemy się do świata nowofalowych hitów i radzieckiego rocka w docenionym na festiwalu w Cannes “Lecie” Kiriła Sieriebriennikowa. Muzyczne lata 60 i 70? Tylko w najlepszym wydaniu legendy i ojca chrzestnego soulu, bluesa i funky - Jamesa Browna. Jeśli podobało Wam się “Bohemian Rhapsody”, to porwie Was także “Get on up”! Na koniec Polówkowy świat zaleje fala rock and rolla w wyreżyserowanym przez twórcę “Rodziny Soprano” filmie “Not Fade Away”. Wpadniemy również do chłopaków z Kaliforni, żeby pomóc zrewolucjonizować kulturę hip-hopu w nominowanym do Oscara filmie “Straight Outta Compton”.

REPERTUAR:

19 lipca / Parkingu pod biurowcem TME (ul. Rozalii 1)

8. Mila (8 mile)
Reżyseria: Curtis Hanson
Produkcja: USA (2002) 
Gatunek: biograficzny, dramat
Czas: 110’

Tytułowa 8 Mila to ulica Detroit wyznaczająca granicę pomiędzy miastem a przedmieściami. Jest to niewidzialny mur dzielący społeczność białych i czarnych, bogatych i biednych, którym trudno przedostać się na drugą stronę. Jimmy Smith Jr. (Eminem) coś o tym wie. Chłopak mieszka w starej przyczepie samochodowej razem z matką i młodszą siostrą. Za dnia ciężko pracuje w fabryce, a nocą włóczy się z kumplami po hip-hopowych klubach, gdzie najlepsi raperzy toczą pojedynki na słowa. Jimmy jest w tym niezły, ale wiedzą to wyłącznie jego przyjaciele. Pewnego razu postanawia pokazać się szerszej publiczności, jednak jego występ kończy się totalną porażką. Mimo to nie przestaje on marzyć o nagraniu własnej płyty...

20 lipca / Piotrkowska 90 (Za klubem Bajka)

Lato (Leto)
Reżyseria: Kiriłł Sieriebrienniko
Produkcja: Rosja 
(2018)
Gatunek: biograficzny, muzyczny, dramat
Czas: 126’

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike'a. Losy tego trójkąta stanowią centrum "Lata": czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike'a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

21 lipca / Centralne Muzeum Włókiennictwa (Wejście od ul. Piotrkowska 282)

Straight Outta Compton
Reżyseria: Jonathan Herman / Andrea Berloff 
Produkcja: USA (2015)
Gatunek: dramat, muzyczny, biograficzny
Czas: 148’

Bez nich nie byłoby Eminema, Tupaca, 50 Centa, bez nich nie byłoby hiphopowej kontrkultury lat dziewięćdziesiątych. Bez nich wreszcie dzisiejsza muzyka nie brzmiałaby tak samo. To oni wprowadzili do mainstreamu czarną muzykę ulicy, hip hop. "Śpiewamy o świecie, w którym żyjemy" - przekonywali muzycy, którzy przetarli szlaki dla największych, sami stając się nierozłączną częścią historii muzyki XX i XXI wieku. Dr. Dre i Ice Cube, bo o nich mowa, zrobili dla gangsta rapu i hip hopu to, co wcześniej dla popu zrobili Madonna i Michael Jackson. Film opowiada o historii powstania jednej z najważniejszych grup hiphopowych - N.W.A. oraz pierwszej płyty (1988) - tytułowego Straight Outta Compton. Płyty, którą zainteresowało się samo FBI, nazywając N.W.A. "Najniebezpieczniejszą grupą świata".

22 lipca / Park Baden-Powella (ul. Małachowskiego 8)

Get on up
Reżyseria: Tate Taylor
Produkcja: USA (2014)
Gatunek: 
dramat , muzyczny, biograficzny
Czas: 139’

Nadano mu wiele imion: "Mister Dynamit", "Ojciec chrzestny soulu", "Najciężej pracujący człowiek w show biznesie". Ale dopiero teraz będziemy mogli poznać prawdziwe oblicze legendy. James Brown już jako młody człowiek doświadczył niemal wszystkiego - odrzucenia, przemocy, poprawczaka i więzienia. Nikt nigdy nie nauczył go zasad. A on sam urodził się po to, by je łamać. Film oparty na niezwykłej historii życia Jamesa Browna zabiera widzów w podróż, rozpoczynającą się biednym dzieciństwem muzyka i prowadzącą przez proces jego ewolucji w jedną z najbardziej wpływowych postaci XX wieku.

23 lipca / Ośrodek Kultury Górna (ul. Siedlecka 1)

Not Fade Away
Reżyseria: David Chase
Produkcja: USA (2012)
Gatunek: dramat
Czas: 112’

David Chase, twórca "Rodziny Soprano", zrealizował film o odkrywaniu swoich pasji, podążaniu za marzeniami i odnalezieniu siebie. Są lata 1960. Rock and Roll zmienia świat. Zainspirowany nową erą i swoim sukcesem w miejscowej kapeli, Douglas (John Magaro) porzuca college, by podążyć za swymi muzycznymi marzeniami. Niestety szybko zderza się z brutalną rzeczywistością przemysłu muzycznego. Douglas musi wybrać, czy posłuchać ojca (James Gandolfini), czy swojego serca.

źródło: mat. prasowe

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama