Reklama

Reklama

Od:Nowa Parku Helenów. Łódź wzbogaci się o piękne tereny zielone

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od:Nowa Parku Helenów. Łódź wzbogaci się o piękne tereny zielone - Zdjęcie główne

Park Helenów (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Projekt pod nazwą Od:Nowa Parku Helenów sprawi, że Łódź wzbogaci się o piękne tereny zielone, jednocześnie przywracając świetność parku z XIX i XX wieku.

Reklama

W czwartek 28 stycznia upłynie termin na składanie ofert w przetargu na rewitalizację Parku Helenów. Projekt wart jest ponad 6 milionów zł, z czego aż 89% czyli 4,45 miliona zł dołożyła Miastu Unia Europejska. 

!reklama!

- Koncepcja rewitalizacji Parku Helenów w ramach projektu Od:Nowa Parku Helenów powstała już w 2018 r., a w jej tworzeniu czynnie brali udział mieszkańcy. W wyniku tych konsultacji stworzyliśmy koncepcję, która z jednej strony pozwoli nam przywrócić świetność tego parku z przełomu XIX i XX wieku i jednocześnie wprowadzić nowe rozwiązania funkcjonalne, których oczekują współcześni użytkownicy parku – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

Od:Nowa Parku Helenów to jednak tylko fragment planowanej metamorfozy terenów zieleni w tej części miasta. 

Planowane jest także połączenie zupełnie nowym łącznikiem Parku Helenów z Parkiem Ocalałych i Parkiem Staromiejskim, co pozwoli stworzyć swojego rodzaju ścieżkę turystyczną, rekreacyjną, sportową i edukacyjną.

- Szczegółowe prace obejmują w szczególności odtworzenie dawnej infrastruktury, małej architektury, alejek, klombów i zieleni. W dawnej drewnianej restauracji stworzymy miejsce kulturalno-artystyczne z funkcją gastronomiczną. Powstanie także „Ogród Kultury” z widownią na skarpie. Dzięki tym działaniom, Od:Nowa Parku Helenów to nie tylko nazwa projektu, ale zapowiedź tego, co będzie się tutaj działo – wymienia Agnieszka Pietrzak, kierownik Oddziału Promocji i Edukacji Ekologicznej w Wydziale Kształtowania Środowiska magistratu.

Harmonogram prac obejmuje prace projektowe w 2021 roku, zaś samo zakończenie inwestycji powinno nastąpić w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy