Reklama

Reklama

Odpady z warszawskiej oczyszczalni „Czajka” trafiają do Łódzkiego. Jest oświadczenie MPWiK w m. st. Warszawie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odpady z warszawskiej oczyszczalni „Czajka” trafiają do Łódzkiego. Jest oświadczenie MPWiK w m. st. Warszawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Odpady z warszawskiej oczyszczalni „Czajka” trafiają do Bogumiłowic w powiecie pajęczańskim. Panuje tam uciążliwy fetor. W tej sprawie interweniował poseł Paweł Rychlik.

Reklama

Na terenie warszawskiej Czajki wybudowano spalarnię odpadów pościekowych, która przez kilka lat nie działała - informuje parlamentarzysta.

!reklama!

Instalacja za pół miliarda złotych, miała w sposób bezpieczny zutylizować stałe ścieki i osady pościekowe. Zamiast do instalacji, trafiły między innymi do Bogumiłowic.

Miejsc, do których wywożono osady z "Czajki" jest w kraju więcej. Dane wskazują na przekroczenie norm ekologicznych i niebezpieczne bakterie oraz jaja pasożytów w składowanym materiale. Mieszkańcy protestują, mają w bliskiej okolicy straszny odór i nie jest on wynikiem ich działalności.

Zakład "Czajka" jest częścią Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie. Jest największą oczyszczalnią ścieków w Polsce. W dniach 27 i 28 sierpnia 2019 doszło do awarii obydwu kolektorów znajdujących się w tunelu pod dnem Wisły. W wyniku tego 28 sierpnia rozpoczęto zrzut do rzeki nieoczyszczonych ścieków pochodzących z obsługiwanych przez oczyszczalnię dzielnic lewobrzeżnych (Bielan, Bemowa, Żoliborza, Woli, Śródmieścia, Ochoty, Włoch i części Mokotowa.

Otrzymaliśmy stanowisko MPWiK w m. st. Warszawie S.A.:

"Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. dementuje informacje rozpowszechniane w mediach przez posła Pawła Rychlika, jakoby osady ściekowe z oczyszczalni ścieków „Czajka” były zwożone do Bogumiłowic w powiecie pajęczańskim – taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Komunalne osady ściekowe powstające w oczyszczalni ścieków „Czajka” zagospodarowywane są zgodnie z przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą o odpadach,  w przeznaczonych do tego celu instalacjach. MPWiK w m.st. Warszawie S.A. podkreśla, że osady nie są przekazywane do składowania, a stacja termicznej utylizacji odpadów ściekowych na terenie oczyszczalni działa bez przerw od grudnia 2019 roku."

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy