Nowy, ostatni już fragment trasy, powstanie głównie na nieużytkach. Przed rozpoczęciem inwestycji konieczne będzie pozbycie się z terenu prawie 6800 drzew i krzewów.
!reklama!
Odcinek od ul. Rzegowskiej do ul. św. Kalinowskiego, czyli miejska część Trasy Górnej, będzie mieć po jednym pasie w obu kierunkach. Pojawi się tam oświetlenie uliczne oraz ekrany dźwiękochłonne.
Trasa będzie krzyżować się z czterema ulicami (Nowe Górki, Bronisin i Brójecka, św. Kalinowskiego) a na wszystkich skrzyżowaniach powstaną ronda. Ulice otrzymają nowe chodniki, drogi rowerowe, ciągi rowerowo-piesze a także zatoczki autobusowe. Inwestycja zakłada również budowę trasy dojazdowej.
Projekt obejmuje również zagospodarowanie zieleni. Na i wokół przyszłej drogi dojazdowej do A1 zostaną posadzone 2792 drzewa i 22 600 krzewów.
Plan projektu uwzględnia również docelową organizację ruchu na Trasie, która obejmuje również dopuszczalną prędkość. Zgodnie z przepisami kierowcy będą mogli jechać z prędkością 70 km/h, za wyjątkiem odcinków w pobliżu rond.
Zarząd Inwestycji Miejskich z ofertami potencjalnych wykonawców ma zapoznać się 28 stycznia 2021 roku. Ze względu na rozmiar inwestycji, można spodziewać się wielu pytań od potencjalnych wykonawców, na które urzędnicy będą musieli odpowiedzieć.
Ostatni etap inwestycji ma zostać zrealizowany w ciągu dwóch lat. Dzięki drodze Łódź otrzyma kolejne szybkie połączenie, co może wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych, a to być może przełoży się na polepszenie stanu miejskiego budżetu.
Z powodu pandemii wiele zaplanowanych inwestycji drogowych musiało zostać wstrzymanych lub anulowanych – były to m.in. inwestycje z tzw. „Planu dla osiedli”. W nowym roku miasto zdecydowało się skupić na inwestycjach najistotniejszych, jak budowa ostatniego odcinka Trasy Górnej czy remont ul. Wojska Polskiego.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.