Reklama

Reklama

Opieszałość urzędników w Polsce jest porażająca – wynika z raportu NIK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opieszałość urzędników w Polsce jest porażająca – wynika z raportu NIK - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Okazuje się, że w urzędach wojewódzkich mamy coraz dłuższe kolejki – donosi Najwyższa Izba Kontroli. Wydanie decyzji zajmuje urzędnikom średnio 206 dni, podczas gdy pięć lat temu były to 64 dni.

Reklama

Najbardziej problem uwidacznia się w sytuacji, gdy z urzędniczą opieszałością spotykają się obcokrajowcy, dla których tak długie zwłoki w decyzjach mogą skutkować koniecznością ponownego ubiegania się o pozwolenie na pobyt oraz pracę w Polsce. Jak zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”, przez kolejki w urzędach wydłuża się czas oczekiwania na różne pozwolenia, a to prowadzi do opóźnień w inwestycjach.

Na łamach DGP ekspert wyjaśnia, że taka sytuacja nie tylko komplikuje kwestie pobytu obcokrajowców w Polsce, ale przekłada się również na kondycję ekonomiczną regionów. W końcu, rachunek za opieszałość urzędniczą płaci państwo. Z raportu NIK wynika, że w latach 2014-2018 zapadło 115 wyroków, które potwierdziły bezczynność albo też przewlekłość prowadzonych postępowań. Okazuje się, że aż 101 takich wyroków wydano w samym 2018 roku. Kwota odszkodowań z tytułu opieszałości urzędników wyniosła 211 tys. zł. 

Źródło: Buisiness Insider

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy