Reklama

Opustoszały dworzec Łódź Żabieniec. Podróżni pytają, czy przestanie straszyć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Najpierw można było poczekać na pociąg i kupić bilet, potem zjeść obiad, a teraz można tylko popatrzeć. Jaką przyszłość czeka budynek dworca Łódź Żabieniec?

Remont budynku Łódź Żabieniec będzie, ale nie wiemy jeszcze kiedy

Stacja Łódź Żabieniec jest aktualnie jak Łódź Kaliska – są nowe perony ale budynek dworca wciąż jest przed remontem. Na dworcu Kaliskim jest chociaż poczekalnia, gdzie można na spokojnie poczekać na pociąg, a na Żabieńcu poczekalnią jest zwykła wiata przystankowa. Wszystko zapowiada się, że wkrótce może się to zmienić. PKP PLK planuje przywrócić dawny blask stacyjnej poczekalni, aby znów mogła być użytkowana. Jak informuje Bartłomiej Sarna z Polskich Kolei Państwowych spółka przygotowuje się do planu przeprowadzenia remontu.

- Budynek dawnego dworca Łódź Żabieniec zostanie wyremontowany i zagospodarowany na cele PKP S.A. Jesteśmy na wstępnym etapie przygotowania do przeprowadzenia remontu. Więcej szczegółów będziemy w stanie podać w późniejszym terminie

- informuje Bartłomiej Sarna z Wydziału Współpracy z Mediami PKP.

Wszystko jest nowe, ale nie budynek dworca Łódź Żabieniec

W ostatnim czasie stacja została objęta kompleksowym programem modernizacji, powstały nowe perony, system informacji pasażerskiej, i co ważne, powstały ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Sam budynek jednak nie został ujęty w planie modernizacji, ale stacja zyskuje na znaczeniu. Codziennie na Żabieńcu zatrzymują się liczne pociągi ŁKA w kierunku Widzewa, Zgierza, Łowicza i Kutna. Stacja jest także ważnym węzłem przesiadkowym dla mieszkańców Teofilowa, Żabieńca i Żubardzia. Od nietak dawnej korekty rozkładu jazdy na stacji swój postój mają także pociągi PKP Intercity, które umożliwiają dojazd do Katowic, Krakowa i Gdyni.

- Choć już nie ma zimy to nadal są tak mroźne poranki, że ucieszyłabym się jakby otworzyli ten budynek. Byłoby gdzie przeczekać na pociąg

- mówi pani Anna, która dojeżdża ze stacji Łódź Żabieniec na Widzew do pracy

Na widok nowego budynku ucieszyliby się także mieszkańcy bloków naprzeciw stacji Łódź Żabieniec.

- Mieszkam w bloku naprzeciw dworca od prawie 20 lat i pamiętam jeszcze czasy jak ten dworzec był czynny. Była w nim nawet kasa dawnych Przewozów Regionalnych, można było kupić bilet i w ciepłym poczekać na pociąg czy autobus, który obok się zatrzymuje. Od kiedy zamknęła się restauracja, która też kiedyś była w tym budynku wychodzę po prostu później z domu albo wolę się przesiąść na Kaliskim, tam jest gdzie poczekać

- opowiada nam pan Grzegorz, mieszkaniec bloku przy ul. Wielkopolskiej

Pasażerowie oczekujący na odjazd pociągu zwracają także uwagę na problem czystości wokół dworca.

- Najwięcej śmieci widać zawsze po weekendzie ale i w tygodniu nie trudno spotkać pijącego, dosłownie przed wejściem na perony pana z puszką piwa albo pamiątki po imprezie w postaci szklanych buteleczek. Wydaje mi się, że gdyby budynek odnowić to nie sprawiałby wrażenia do reszty opuszczonego. Cieszą mnie za to nowe perony, szczególnie tutaj na Żabieńcu, w porównaniu z tym jakie były kiedyś.

- mówi pani Ula, która korzysta ze stacji Łódź Żabieniec, aby dojechać do córki do Zgierza

Opinie pasażerów są zgodne - remont jest potrzebny i przez wielu wyczekiwany. Mieszkańcy także liczą na zmianę otoczenia. Wszystko jest możliwe, że wkrótce to się zmieni. O postępach w modernizacji budynku dworca Łódź Żabieniec będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy