Reklama

Reklama

Orlen uruchomił w Łodzi szybkie stacje ładowania dla samochodów elektrycznych [LISTA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Orlen uruchomił w Łodzi szybkie stacje ładowania dla samochodów elektrycznych [LISTA] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź ​ORLEN rozwija swoją sieć stacji pod kątem dostępności paliw alternatywnych.

Reklama

Do sieci zostały właśnie włączone cztery nowe, szybkie stacje ładowania. Dwie z nich są zlokalizowane w Łodzi.

!reklama!

Dostępna jest też aplikacja ORLEN Charge dla posiadaczy samochodów elektrycznych ułatwiająca planowanie i podróżowanie tego typu pojazdami.

Dzięki ORLEN Charge można m.in. znaleźć najbliższą stację ładowania czy też sprawdzić, które złącza są aktualnie dostępne.

- Elektromobilność jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizujemy projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niskoemisyjnego transportu – powiedział Jarosław Dybowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Energetyki.

Uruchomiona aplikacja ORLEN Charge umożliwia znalezienie najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd.

Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania ORLEN. Od poniedziałku 11 maja 2020 r. stacje stopniowo wymagają rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Na tym etapie, ładowanie pozostaje bezpłatne.

Na polskich stacjach Koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione m.in. w Łodzi. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów.

Lista nowych stacji:

  • Łódź - ul. Przybyszewskiego 327
  • Łódź - ul. Brzezińska 25

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy