Reklama

Reklama

Oryginalna wystawa w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oryginalna wystawa w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pięć wielkoformatowych płócien Zbigniewa Nowickiego będzie można oglądać od jutra w Filharmonii Łódzkiej.

Reklama

Wystawa "Osobliwość"
22 listopada 2019 / piątek / 18.00

Przed koncertem chóralnym w Filharmonii Łódzkiej, o godz. 18.00 w foyer tuż obok Sali Kameralnej odbędzie się wernisaż wystawy „Osobliwość”. Pięć wielkoformatowych płócien Zbigniewa Nowickiego: „Poranki”, „Ucieczka z mięsnego”, „Policja”, „Dane autystyczne” i „Nagość” stanowią wizualną (nieruchomą) część multimedialnego projektu artysty, na który składają się korespondujące z obrazami teksty, utwory muzyczne oraz teledyski, które będą niebawem dostępne w przestrzeni internetu.

„Sztuka to realizacja mojej prawdziwej natury tu i teraz, gdzie droga jest celem, jest próbą odkrycia i przekazania (w dziele) doznania tajemnicy istnienia. Moim zamiarem jest wytworzenie u odbiorcy stanu kontemplacji, przebudzenia ze snu potoczności. Poszukuję inspiracji i środków w różnych dyscyplinach: malarstwie, rysunku, fotografii, performance, tekście, muzyce czy też w łączeniu owych kodów w złożony komunikat. Interesuje mnie gra konwencjami, która jest podstawą kreowania nowej jakości artystycznej" - wyjaśnia artysta.

Zbigniew Nowicki jest profesorem nadzwyczajnym, wykładowcą na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tworzy w obszarach malarstwa, rysunku, wideo, tekstów i muzyki. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe, zarówno krajowe jak i zagraniczne, m.in. w Tel Avivie, Chicago, Wiedniu, Paryżu i Galway. Jego prace znajdują się także w zbiorach Artlink Sothebys w Tel Avivie oraz w kolekcjach prywatnych.

Wystawę będzie można oglądać godzinę przed koncertami lub w czasie przerw, do 16 grudnia. W sprawie zwiedzania indywidualnego prosimy o kontakt z Sylwią Lewicką: tel. 663 200 902.


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy