Reklama

Reklama

Ośrodek Kultury Górna po remoncie

Opublikowano: pt, 7 lut 2020 14:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź rewitalizacja, czyli nowa oferta Ośrodka Kultury Górna po remoncie.

Ośrodek Kultury Górna prawie po remoncie

Nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, nowe sale warsztatowe i garderoba, nie zabraknie też udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowej oferty Ośrodka Kultury ,,Górna". Kończy się generalny remont domu kultury.

!reklama!

Placówka jest jedną z trzech tego typu, które przechodzą gruntowną modernizację w ramach projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury”.

W piwnicach wykonano nowe posadzki, wyremontowane zostały ściany i sufity, kończą się już prace w dwóch toaletach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstała zupełnie nowa aranżacja pomieszczeń w poziomie piwnic. Powstanie także nowoczesna sala komputerowa. Ośrodek wzbogaci się
o tak potrzebną garderobę do przechowywania kostiumów i rekwizytów oraz o szatnię.

Ponadto DK zostanie odpowiednio wyposażony w m. in. w 7 stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem systemowym, a także osprzętem
i specjalistycznymi programami komputerowymi powiększającymi
i udźwiękawiającymi, które umożliwią korzystanie osobom słabowidzącym i niedosłyszącym z pracowni komputerowej.

W zmodernizowanej placówce – w jednej z sal w piwnicy – utworzone będzie miejsce o charakterze „klubowym” - interdyscyplinarna przestrzeń aktywizacji czasu wolnego, obejmująca różnorodne formy: teatr, muzyka, taniec, historia Łodzi, pedagogika zabawy. Działalność „klubu” jest skierowana do młodych mieszańców Łodzi Górnej z utrudnionym dostępem do kultury.

- Modernizacja infrastruktury i zakup sprzętu umożliwi realizację oferty
w profesjonalnej przestrzeni, w warunkach sprzyjających rozwojowi umiejętności i talentów. Przełoży się to na jakość realizowanych działań – mówi Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury „Górna”

Ośrodek zyska przestrzeń na miarę „swoich czasów”, przyciągnie nowych odbiorców – zwłaszcza młodzież. Osoby starsze będą mogły korzystać z oferty w warunkach komfortowych i bezpiecznych – dodaje Łukasz Jabłoński, przedstawiciel wykonawcy remontu

W nowej ofercie placówki znajdziemy koncerty, prelekcje, czy spotkania aktywistów lokalnych oraz prezentacje multimedialne. W zmodernizowanym holu na parterze powstanie również przestrzeń wystawiennicza dla dzieci i młodzieży.

Prace budowlane w Ośrodku Kultury ,,Górna” zakończą się w marcu 2020.
W związku z projektem „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” inwestycja prowadzona jest obecnie w trzech ośrodkach:

  • Ośrodek Kultury Górna ul. Siedlecka 1 w Łodzi
  • Widzewskie Domy Kultury Dom Kultury „502” ul. Sacharowa 18 w Łodzi
  • Poleski Ośrodek Sztuki ul. Krzemieniecka 2A w Łodzi

Środki przeznaczone na remont:
Wartość projektu: 8 267 688,84 PLN
Dofinansowanie z UE: 5 213 948,38 PLN


Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.