Reklama

Reklama

Pandemia im niestraszna! Trwa wielki remont przystani w Arturówku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwają prace modernizacyjne przy środkowym zbiorniku wodnym w Arturówku przeznaczonym dla miłośników sportów wodnych.

We wrześniu rozpoczęto etap pierwszy robót budowlanych, w ramach którego zostaną wykonane m.in.: kompleksowy remont budynku przystani, przebudowa tarasu z zachowaniem drzewostanu, remont pomostów do cumowania rowerów i kajaków, budowa nowych zejść dla klientów w tym zejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami i otwarcie dziś niedostępnej przestrzeni dla mieszkańców.

!reklama!

Koszt realizowanych obecnie prac to ok. 600 000 zł.

- Mimo pandemii i kryzysu przez nią wywołanego budujemy i remontujemy kolejny obiekt MOSiR. Prace, tutaj w Arturówku są zaawansowane w ponad 85%, mimo zimowej pogody idą pełną parą - powiedziała wiceprezydent Miasta Łodzi, Joanna Skrzydlewska. - Wyremontujemy budynek przystani i pomosty, przebudujemy taras, a całość i teren wokół będzie monitorowany. Mamy już nową przystań na Młynku, trwają ostatnie prace wykończeniowe przy modernizacji zbiornika na Stawach Jana, a po zakończeniu drugiego etapu tej inwestycji, przed sezonem letnim 2021 r. zyskamy kolejny piękny obiekt, z oświetloną plażą, promenadą, nowymi kajakami i rowerami wodnymi. Przystań będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – powstanie pierwszy w Polsce, przystosowany specjalnie dla nich pomost. Jestem pewna, że nowa przystań spodoba się wszystkim miłośnikom odpoczynku nad wodą – oby tylko pogoda dopisywała - dodała. 

W drugim etapie, realizowanym wiosną 2021 r., przy przystani powstanie plaża wyposażona w elementy małej architektury - leżaki, podświetlana ławka. Na otaczających plażę terenach zielonych planowane są nowe nasadzenia z pełnym systemem nawadniania. 

Plaża,  przystań i otwarty teren będą oświetlone i doposażone w edukacyjne zabawki ekologiczne. 

Wzdłuż brzegu stawu powstanie promenada. Jako uzupełnienie wyremontowanych pomostów powstanie pierwszy w Polsce pomost dedykowany osobom z niepełnosprawnościami, a budynek gospodarczy zostanie przystosowany do potrzeb gastronomii i wydzierżawiony na punkt gastronomiczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy