Reklama

Reklama

Paraliż szpitali jest nieunikniony? Tak uważa jeden z łódzkich zakaźników. Winna rządowa strategia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Spcecjalista winą obarcza przyjęte rozwiązania systemowe. Uważa, że wielu z pacjentów, którzy trafiają do niego, z powodzeniem mogłoby leczyć się w domu.

Specjalista ze szpitala Biegańskiego komentuje sytuację anonimowo, gdyż ma zakaz wypowiadania się do mediów. Zgodnie z założeniami rządowego planu, który został ogłoszony z początkiem września, to na barkach lekarzy POZ spoczywa decyzja o konieczności przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa.

!reklama!

- Miałem wczoraj w izbie kilkunastu pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, którzy spokojnie mogliby się leczyć w domu - mówi lekarz.

"Jeśli wynik jest pozytywny, lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku i konieczności udania się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. Lekarz POZ przekazuje także informację do szpitala z oddziałem zakaźnym o fakcie skierowania pacjenta z potwierdzonym COVID-19" – brzmi oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia. To w szpitalu ma zostać podjęta ostateczna decyzja, dotycząca pozostania w placówce lub odesłania chorego do domu.

- Jedna pacjentka z pozytywnym wynikiem przyjechała do Łodzi aż z Kutna. Aż się boję, jak pokonała te 70 kilometrów. Mam nadzieję, że własnym autem, nie PKS-em - wzdycha lekarz. - Pewne jest, że przyjechała niepotrzebnie. 

Zdaniem lekarza podczas porady pierwszego kontaktu pacjenci zbyt szybko wysyłani są do szpitali.

- Ocena, czy stan chorego jest na tyle dobry, aby leczył się w domu, nie przekracza możliwości lekarzy rodzinnych. Jeśli wszyscy z pozytywnym wynikiem pojawią się u nas, będą zapchane izby przyjęć, a pacjentów nie będzie miał kto badać. Przypominam, że zakaźników mamy jak na lekarstwo – zakończył specjalista.

Źródło: Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy