Reklama

Parking Łódź. Z centrum Łodzi znikną kolejne miejsca parkingowe. Zamiast nich - zielony pasaż i nowa droga [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Parking Łódź. Znika kilkadziesiąt miejsc parkingowych w ścisłym centrum Łodzi. Mowa o obleganych codziennie parkingach w okolicy siedziby TVP3 Łódź przy ul. Narutowicza. W ich miejsce powstanie zielony pasaż oraz droga łącząca ulicę Sienkiewicza z ulicą Wschodnią.

Parking Łódź. W Łodzi powstanie nowa ulica. Połączy ul. Sienkiewicza z ul. Wschodnią

W poniedziałek 7 czerwca ruszyły pierwsze prace przy budowie drogi, która połączy ulicę Sienkiewicza z ulicą Wschodnią.

– Zmieniamy Łódź. Budujemy przebicie wewnątrz kwartałowe między ulicami Sienkiewicza i Wschodnią. Powstanie zielony pasaż ze stylizowanymi miejskimi meblami. Zakres inwestycji polega na wybudowaniu układu drogowego wraz z przestrzenią publiczną - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W ramach nowej inwestycji powstanie jezdnia oraz chodniki ze zjazdami do posesji. Na ulicy pojawią się nowe, ozdobne latarnie, ławki i kosze na śmieci. Zainstalowane zostaną także stojaki na rowery. Powstanie nowa przestrzeń publiczna dla mieszkańców z dużą ilością zieleni. 

Inwestycja ta to element większej układanki drogowej w tym rejonie. Ulice Sienkiewicza i Wschodnia zostaną połączone poprzez przebicie kwartału ulic Narutowicza – Sienkiewicza – Traugutta - Piotrkowska.

Polecamy: Auta Łódź. Wysyp wraków na łódzkich ulicach [zdjęcia]

Parking Łódź. Nowa ulica w centrum Łodzi zamiast obleganych parkingów

Chociaż wspomniana inwestycja w centrum Łodzi została poparta przez mieszkańców w trakcie konsultacji społecznych, to nie wszyscy cieszą się z jej rozpoczęcia. Wielu kierowców w Łodzi uważa bowiem, że wyznaczone miejsca parkingowe przy nowej ulicy nie zrekompensują ubytku parkingów powstałego w skutek budowy drogi. 

Tym bardziej, że załatwianie spraw w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta czy Starostwie Powiatowym często wiąże się z dostarczaniem ogromnej liczby dokumentów, których przewożenie komunikacją miejską nie jest ani wygodne, ani bezpieczne.

- Bywam w urzędzie dość często i niemal za każdym razem jest problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Obawiam się, że teraz, po tych zmianach, znalezienie miejsca będzie trwało dłużej, niż samo załatwienie urzędowej sprawy — mówi pani Jolanta, mieszkanka Widzewa.

- Miejsca parkingowe w Łodzi… To przecież jakiś dramat - twierdzi z kolei pan Michał z Retkini. I nie jest w tej opinii osamotniony.

Polecamy: MPK Łódź. Od 7 czerwca ul. Obywatelska w Łodzi zablokowana. Zmiany tras linii autobusowych

Parking Łódź. Parkingi wielopoziomowe nadzieją kierowców w Łodzi

Kierowcy w Łodzi regularnie narzekają na brak miejsc parkingowych w Śródmieściu. W związku z tym władze Łodzi postanowiły, że w mieście staną cztery parkingi kubaturowe, które będą miały na celu nieco udobruchać kierowców. Umowa z wykonawcą, odpowiedzialnym za tę inwestycję została podpisana w maju 2020 roku. 

Odpowiedzialna za budowę, zaprojektowanie i eksploatację systemu parkingów wielopoziomowych w centrum miasta firma Mota-Engil Central Europe PPP 2 (należąca do Mota-Engil Central Europe S.A.) poinformowała nas, że obecnie toczą się planowe prace projektowe dla wszystkich czterech lokalizacji objętych umową:

  • przy al. Kościuszki 42 - 292 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 62/64 - 263 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 67 - 218 miejsc,
  • przy ul. Tuwima 12 - 118 miejsc.
Obiekty we wszystkich wymienionych lokalizacjach, zgodnie z zapisami umowy, zostaną oddane do eksploatacji w 2024 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy