Reklama

Reklama

Pełna mobilizacja! Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy z Łodzi wspierają Ukrainę [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy płynie z wielu, nie tylko przygranicznych miast i regionów w Polsce. Policja oraz straż pożarna na poziomie miejskim i wojewódzkim, a także łódzcy strażnicy miejscy wspierają ukraińskich uchodźców.

Reklama

Wsparcie dla Ukrainy. Łódzcy strażacy, policjanci i strażnicy miejscy działają na miejscu i przejściach granicznych 

W związku z wydarzeniami na Ukrainie wśród funkcjonariuszy policji, strażników miejskich i strażaków z Łodzi i okolic nastąpiła pełna mobilizacja działań pomocowych. Łódzcy funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji od 26 lutego niosą pomoc ukraińskim uciekinierom na przejściu granicznym w Korczowej. 

Prócz zapewnienia bezpieczeństwa na terenach przygranicznych, policjanci włączają się we wszelkie działania, które aktualnie są potrzebne osobom uciekającym do Polski. W niedzielę 27 lutego Policja Województwa Łódzkiego poinformowała o akcji, w której łódzcy i śląscy policjanci udzielali pierwszej pomocy jednej z osób, która zasłabła z wycieńczenia. 

Trwa zbiórka darów w łódzkich oddziałach straży miejskiej. Oddział Prewencji Straży Miejskiej akcję zorganizował wśród funkcjonariuszy i mieszkańców. Odzież, artykuły dziecięce, koce, pościel i ręczniki zostaną wysłane na Ukrainę. 

Oficer prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Jędrzej Pawlak informuje o niesamowitym odzewie łódzkich jednostek na apel Komendanta Głównego PSP w sprawie zbiórki sprzętu dla ukraińskich strażaków. W łódzkich jednostkach (również tych ochotncznych) trwa już pakowanie ekwipunku, który ruszy na Ukrainę 28 lutego wieczorem lub rankiem 1 marca. 

Wg danych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi przekazanych zostanie: 

• ponad 1200 węży tłocznych,

• ponad 1000 kompletów ubrań specjalnych typu nomex,

• ponad 750 par butów strażackich,

• ponad 1800 hełmów strażackich,

• ponad 600 prądownic różnego typu,

• 30 toreb typu PSP R1,

• 2 kamery termoiwizyjne,

• ponadto motopompy i agregaty pompowe, armatura wodna, rękawice ochronne i strażackie, kominiarki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy