Reklama

Reklama

Piątka dla polskiego piwa – branża piwowarska proponuje rządowi rozwiązania ratujące sektor

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Piątka dla polskiego piwa – branża piwowarska proponuje rządowi rozwiązania ratujące sektor - Zdjęcie główne

Piątka dla polskiego piwa – branża piwowarska proponuje rządowi rozwiązania ratujące sektor (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przemysł piwowarski, handel detaliczny, gastronomia i rolnictwo to system naczyń połączonych, zatrudniający łącznie 150 tys. osób zaangażowanych w produkcję polskiego piwa. Eksperci z branży piwowarskiej przygotowali „piątkę dla piwa”, która wesprze ten sektor w obliczu kryzysu.

Reklama

Zaproponowane postulaty mają za zadanie pomóc przedsiębiorcom w przetrwaniu i szybkim powrocie na ścieżkę gospodarczego wzrostu.

!reklama!

Rynkowe analizy zebrano w upublicznionym raporcie Związku Pracodawców i Przedsiębiorców pt. „Branża piwowarska i sektory powiązane wobec pandemii COVID-19”.

W raporcie znalazły się postulaty dotyczące powstrzymania się rządu od zmian legislacyjnych, które mogą negatywnie wpłynąć na sytuacje przedsiębiorców. Zalecano utrzymanie bez zmian wysokości stawki oraz sposobu naliczania podatku akcyzowego od piwa.

Branża chciałaby wprowadzenia jednolitej, 8% stawki VAT dla gastronomii a także przedłużenia możliwości odliczania akcyzy od piw przeterminowanych. Dodatkowo wniesiono o umożliwienie sprzedaży piwa na odległość, drogą internetową.

Jak podkreślają specjaliści żaden z wymienionych postulatów nie jest związany z uruchamianiem dodatkowych środków z budżetu państwa.

Skutki pandemii to nie jedyne zmartwienie branży. Przed sektorem stoją nowe trudności, wynikające z krajowych aktów prawnych lub dyrektyw unijnych, jak choćby nowy podatek plastikowy czy tzw. opłata cukrowa, która uderzy w piwa bezalkoholowe.

Źródło: zpp.net.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy