Reklama

Reklama

Rozkopana i zakorkowana Łódź. Remonty trwają niemal w całym mieście [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwają liczne remonty dróg w niemal wszystkich dzielnicach Łodzi. Najbardziej na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami narzekają mieszkańcy Widzewa i Polesia. Swoje wycierpieć muszą także łodzianie w centrum miasta.

Reklama

Burzą wiadukt na Przybyszewskiego. Al. Piłsudskiego korkuje się od rana do nocy

Jedną z bardziej wyczekiwanych inwestycji ostatnich miesięcy była przebudowa wiaduktów na ul. Przybyszewskiego. Zgodnie z planem, 17 listopada 2021 roku zamknięty został wiadukt na ul. Przybyszewskiego prowadzący z Widzewa do centrum. Ruch po ul. Przybyszewskiego możliwy jest zatem tylko wiaduktem południowym - w stronę Widzewa.

W drugą stronę kierowcy muszą wybrać al. Piłsudskiego lub ul. Dąbrowskiego.

Kiedy roboty wreszcie ruszyły okazało się, że mieszkańcy Widzewa mają spory problem z dojazdem do pracy na czas, bowiem na al. Piłsudskiego w Łodzi tworzą się ogromne korki. Kierowcy się denerwują, ale trudno im się dziwić. 

Podróż do pracy mieszkańców Olechowa czy Janowa wydłużyła się 17 listopada się nawet o 45 minut. Ciut lepiej mają łodzianie mieszkający bliżej centrum. Oni stali w korkach ok. 30 minut.

Maratońska, 6 Sierpnia, Struga… Ogrom robót na Polesiu

Z codziennymi utrudnieniami i ogromnymi utrudnieniami mierzą się także mieszkańcy Polesia. 

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że niemal nieprzejezdne są ul. Żeligowskiego, ul. Struga i ul. 6 Sierpnia. Do tych remontów musimy dodać prace na odcinkach ul. Strzelców Kaniowskich, Lipowej i Próchnika. Skala robót jest duża i mieszkańcy muszą wykazać się cierpliwością.

Na Retkini z kolei trwa wielki remont ul. Maratońskiej. Chociaż roboty trwają nawet późnym wieczorem, co widać na zdjęciach w galerii powyżej, to jednak czasu się nie oszuka, a kierowcy muszą szukać innej trasy. To z kolei skutkuje ogromnymi korkami w okolicy remontowanej arterii.

Ulica Jaracza w Łodzi rozkopana. Przejazd przez centrum mocno utrudniony

W centrum trwa natomiast inny remont. Mowa o ul. Jaracza, która będzie wyremontowana na odcinku od ul. Kopcińskiego do POW. 

Obecnie możliwy jest jeszcze przejazd od ul. Kopcińskiego do ul. Uniwersyteckiej. Niemniej jednak dalsza podróż w stronę ul. Piotrkowskiej i dalej ul. Zachodniej wiąże się ze sporymi objazdami.

Do tego dochodzi m.in. zamknięcie ulicy Zielonej ze względu na powstający tunel średnicowy oraz zwężenia na ul. Zachodniej.

Koniec remontów w Łodzi? Nie tak prędko. Zaczynają się kolejne

To oczywiście nie wszystkie remonty, które trwają na terenie miasta, ale to one najbardziej dają się we znaki mieszkańcom.

Na tym nie koniec. Wielkie remonty dróg w Łodzi będą nam towarzyszyć także w nadchodzącym roku. Wciąż trwać będą kilkuletnie inwestycje, czyli przebudowa wiaduktu na ul. Przybyszewskiego i budowa tunelu średnicowego. Do tego dojdą choćby remonty ul. Wojska Polskiego i skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego. 

To wszystko składa się niestety w niezbyt przyjemny wniosek - braku utrudnień dla kierowców w Łodzi jeszcze długo nie doświadczymy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy