Reklama

Reklama

Pierwsza taka mobilna Izba Przyjęć w Łodzi. Posłuży jako punkt diagnostyczny z walce z koronawirusem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pierwsza taka mobilna Izba Przyjęć w Łodzi. Posłuży jako punkt diagnostyczny z walce z koronawirusem - Zdjęcie główne

Pierwsza taka mobilna Izba Przyjęć w Łodzi. Posłuży jako punkt diagnostyczny z walce z koronawirusem Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wojska Obrony Terytorialnej)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź InPost ufundował mobilną izbę przyjęć Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Tzw. Care Box, czyli niewielki kontener o powierzchni 15 m², który można łatwo zaadaptować na punkt sanitarny i łączyć w większe konstrukcje, będzie służyć jako punkt diagnostyczny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Reklama

Modułowa izba przyjęć to cenny dodatkowy punkt diagnostyczny, dostosowany do potrzeb sanitarnych, umożliwiający łatwe i częste przeprowadzanie dezynfekcji. 

!reklama!

Gotowy, złożony obiekt został przywieziony do celu ciężarówką i ulokowany we wskazanym przez szpital miejscu. Modułowe izby przyjęć nie wymagają dodatkowego montażu, dzięki czemu po dostarczeniu mogą zostać natychmiast zagospodarowane na potrzeby szpitala. Firma JR Modular Systems wyprodukowała kontener Care Boxy dla szpitala we własnej fabryce, po kosztach i bez marży.

- Dzięki zaangażowaniu firmy InPost i przekazaniu kontenera jeszcze lepiej będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem COVID-19 do naszego Szpitala. Modułowa izba przyjęć będzie stanowiła dodatkowe miejsce do wykonywania procedur związanych z pobieraniem wymazów dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – mówi Dawid Budny, p.o. zastępcy dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

- Na prośbę Szpitala w Łodzi ufundowaliśmy mobilną Izbę Przyjęć. Doskonale wiemy, jak kluczowe jest to, by jak najefektywniej we wszystkich szpitalach w Polsce rozdzielić dwa typy pacjentów – tych, którzy potencjalnie są zakażeni koronawirusem i tych, u których COVID-19 się nie podejrzewa. Wewnątrz Care Boxa pacjenci z podejrzeniem wirusa w mogą bezpiecznie – odizolowani od innych – mieć zrobiony szczegółowy wywiad epidemiologiczny i przejść odpowiednie badania. Wierzymy, że Care Box odciąży izbę przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi i zwiększy bezpieczeństwo innych pacjentów oraz walczących z pandemią medyków, a także innych pracowników placówki – podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.

Pojawienie się Care Boxów przy placówkach medycznych może okazać się zbawienne w kontekście nadchodzącej jesieni i wzmożonej liczby zachorowań na różne infekcje.

- Często słyszymy, że z powodu zakażenia jednego pacjenta wyłącza się z użytku część budynku szpitala, a kwarantannie poddawany jest personel medyczny. Takie sytuacje paraliżują pracę służby zdrowia. Zbadaliśmy zatem zainteresowanie modułową izbą przyjęć, która posłuży jako oddzielne pomieszczenie diagnostyczne i zminimalizuje ryzyko zakażeń na terenie szpitala. Chcemy pomóc jak największej liczbie szpitali w organizacji przestrzeni i pracy w tym trudnym okresie – podsumował Jakub Stryjewski, współwłaściciel JR Modular Systems.

źródło: InPost

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy