Reklama

Reklama

Piotr Gliński wstrzymuje dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Lista beneficjentów przejdzie weryfikację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Piotr Gliński wstrzymuje dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Lista beneficjentów przejdzie weryfikację - Zdjęcie główne

Piotr Gliński wstrzymuje dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Lista beneficjentów przejdzie weryfikację (fot. fb Profesor Piotr Gliński) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z informacjami z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu lista beneficjentów, którzy mieli otrzymać dotację w ramach wsparcia sektora kultury zostanie zrewidowana.

Reklama

Wykaz podmiotów i instytucji, które miały otrzymać rządową pomoc ukazał się w piątek i wywołał falę kontrowersji.

!reklama!

W dokumencie wyszczególnione zostały zespoły, artyści, stowarzyszenia i instytucje kultury wraz z dokładnymi kwotami przyznanego dofinansowania. Opublikowane informacje wywołały gorącą dyskusje na temat mechanizmu przyznawania pieniędzy.

Na opublikowanej liście znalazły się przedsiębiorstwa różnych sektorów, również takie, dla których działalność kulturotwórcza nie stanowi podstawę przychodu. Oburzenie wywołało również przyznanie ogromnych sum popularnym wykonawcom, takim jak: Bayer Full, Weekend, Beata Kozidrak, Kamil Bednarek czy bracia Golec.

Ministerstwo tłumaczyło się, że o wysokości dofinansowania zdecydował algorytm, a nie sympatie względem konkretnych artystów.

MKiDN zadecydowało, że "w związku z wątpliwościami dotyczącymi rekompensat przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji".

Ministerstwo podkreśla, że dofinansowanie pokryje ok 40-50 proc. udokumentowanych przez instytucje kultury strat, poniesionych w wyniku pandemii. Będą one pomniejszone o wcześniej otrzymane wsparcie antycowidowe.

Wpis w sprawie opublikował w swoich mediach społecznościowych również minister Piotr Gliński.

— Piotr Gliński (@PiotrGlinski) November 15, 2020

Źródło: RMF24.pl, Dziennik Łódzki, TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy