Reklama

Reklama

PKS Łódź. Popularne „PKS-y” to już przeszłość

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PKS Łódź. Popularne „PKS-y” to już przeszłość - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź PKS Łódź. W ostatnim dniu czerwca po raz ostatni na ulice wyjechały autobusy z barwami łódzkiego PKS-u. Z roku na rok działalność przewozowa firmy sukcesywnie malała, ale jak się okazuje – firma cały czas funkcjonuje. Czym zajmuje się teraz? Zobacz na TuŁódź.pl.

Reklama

PKS Łódź. Od kilkudziesięciu kursów do zakończenia działalności przewozowej

!reklama!

Łódzki oddział Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej powstał w 1999 r. i stał się popularnym środkiem transportu dla mieszkańców Łodzi i aglomeracji. Do miast obsługiwanych przez firmę należały m.in. pobliskie: Pabianice, Andrespol, Tuszyn, Lutomiersk, ale też miejscowości takie jak: Kołobrzeg czy Opole. Już w okolicach 2005 r. łodzianie zaczęli dostrzegać wady PKS-u. Przestarzałe pojazdy, brudne siedzenia czy zdecydowanie niższy komfort niż w pojazdach łódzkiego MPK. Kolejne lata to sukcesywne znikanie beżowo-pomarańczowych autobusów z mapy województwa, a połączenia zostały zastępowane przez autobusy łódzkiego MPK na podstawie porozumień międzygminnych. Poza drobnymi kursami na liniach zastępczych podczas budowy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, oferta PKS była coraz słabsza. Pasażerowie zaczęli korzystać z innych, komercyjnych linii, które oferowały lepszą częstotliwość i wyższy standard pojazdów. Ostatnie miesiące dla łódzkiej firmy to kursy tylko w relacji Łódź – Olesno/Opole.

Polecamy: Pojawią się utrudnienia w funkcjonowaniu dworca PKS. Jakie zmiany go czekają?

PKS Łódź. Czy autobusy kiedykolwiek wrócą na ulice województwa?

- W związku z postępującym spadkiem rentowności wykonywania komunikacji autobusowej z dniem 30.06.2021 roku zostały zlikwidowane wszystkie połączenia wykonywane przez nasze przedsiębiorstwo. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy świadczyć usług związanych z transportem osób na liniach regularnych - informuje Marek Wiśniewski z łódzkiego PKS-u.

Firma nie znika jednak całkowicie. W dalszym ciągu PKS Łódź odpowiada za zarządzanie dworcem Łódź Kaliska, Północnym oraz budynkiem przy Smugowej (to właśnie tam znajduje się obecnie siedziba jednego z wydziałów Urzędu Miasta). Kolejne przychody to zarządzanie budynkiem i sporym placem przy ul. Smutnej, będącej jednocześnie siedzibą spółki. Firma zajmuje się także wykonywaniem badań technicznych i sprzedażą biletów autobusowych na większość kursów lokalnych i regionalnych.

Czekamy na Wasze opinie dotyczące popularnych „pekaesów”. Jak wspominacie podróżowanie beżowo-pomarańczowymi autobusami?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy