Reklama

Reklama

Plan dla Osiedli: ulica Minerska zmienia się nie do poznania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Plan dla Osiedli: ulica Minerska zmienia się nie do poznania  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kończą się prace na ulicy Minerskiej. Prawie w całości została położona nowa nawierzchnia. Do wykonania pozostały prace na skrzyżowaniu Minerskiej z Zyndrama, przy budowie zjazdów i chodników, oraz odcinek ulicy Minerskiej pomiędzy starą i nową ul. Krakowską. 

Reklama

Ulica Minerska była do tej pory drogą gruntową. Dzięki inwestycji zrealizowanej w ramach “Planu dla Osiedli” będzie teraz normalną osiedlową ulicą. Prace rozpoczęły się tutaj w lipcu obecnego roku i powoli zmierzają już ku końcowi. Co dokładnie zmieniło się przez te kilka miesięcy?

Jak informuje Urząd Miasta, na ulicy Minerskiej została położona kanalizacja i odwodnienie. Dzięki temu można było bez przeszkód położyć utwardzoną nawierzchnię jezdni. Prace objęły całą ulicę pomiędzy Krakowską a Krańcową. Aby jednak było możliwe przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej, robotnicy musieli dokonać niezbędnych prac na starej ul. Krakowskiej.

Nowa nawierzchnia ulicy Minerskiej pojawiła się już na niemal całej jej długości. Na odcinku od Krakowskiej do Zyndrama, będzie ona wykonana z grafitowej kostki betonowej, a na dalszym odcinku do Krańcowej zostanie położony asfalt. Dla mieszkańców zbudowano również nowe chodniki i miejsca postojowe, których najwięcej znajdzie się w pobliżu ośrodka sportowego. Dodatkowo wzdłuż ulicy zostaną postawione nowe latarnie i zasadzone drzewa. Pojawi się również niska zieleń.

Koszt tej inwestycji to 3,8 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w tym roku.

Przebudowa ulicy Minerskiej weszła w skład „Planu dla Osiedli”. W związku z realizacją tego programu zaplanowano w 2019 roku 74 inwestycje o łącznej wartości ponad 75 mln złotych. Modernizacja ulicy Minerskiej jest jedną z 41 drogowych inwestycji zaplanowanych na ten rok, a wchodzących w skład “Planu dla Osiedli”. Oprócz modernizacji dróg, miasto realizuje także zadania z zakresu edukacji, zdrowia i rekreacji. Szczegóły inwestycji na osiedlach zostały uzgodnione podczas konsultacji społecznych i spotkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z mieszkańcami.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy