Reklama

Reklama

Planujesz budowę zbiornika lub oczka wodnego? Można otrzymać 5 tys. zł. Gdzie i od kiedy składać wnioski?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planujesz budowę zbiornika lub oczka wodnego? Można otrzymać 5 tys. zł. Gdzie i od kiedy składać wnioski? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Każdy z nas może mieć wpływ na to, by nie marnować wody. Warto pamiętać, że ze średniej wielkości dachu w ciągu 20 minut, podczas intensywnych opadów, spływa do kanalizacji około 360 litrów wody. Tymczasem często do podlewania przydomowych trawników używamy wody z kranu.

Reklama

Program „Moja Woda” ma sfinansować 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji i spowodować zatrzymanie miliona metrów sześciennych rocznie w miejscu opadu wody, a przez to odciążyć kanalizację i zmniejszyć ryzyko podtopień w wyniku ulewnych deszczów.

 !reklama!

Kto może otrzymać dofinansowanie do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, przy czym nie więcej niż 80 procent kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca tego roku. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej – to one od początku lipca będą przyjmowały wnioski właścicieli domów jednorodzinnych.

Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem.

Na co można przeznaczyć pieniądze?

Pieniądze będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe (zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej), zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Do kiedy będzie realizowany program?

Program „Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024, podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy