reklama
reklama

Płaszczki, ryby gitarowe i rekiny brodate. Strefa Oceaniczna Orientarium prawie gotowa [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do siedmiu zbiorników oceanicznych z łódzkiego Orientarium wprowadzili się już lokatorzy. Łodzianie i przybyli goście będą mogli podziwiać aż 180 gatunków morskich stworzeń wśród których znalazły się: ryby gitarowe, unikatowe rekiny brodate czy ogromnych rozmiarów płaszczki.
reklama

Trwają ostatnie prace przy Strefie Oceanicznej łódzkiego Orientarium

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym zastosowanym przy budowie łódzkiego Orientarium, w obiekcie może zamieszkać i być odtwarzanych wiele unikatowych gatunków zwierząt. W Strefie Oceanicznej odwiedzający będą mogli spotkać niesamowite okazy ryb gitarowych, dochodzące do 3 metrów długości i 135 kg wagi.  

- Jedną z głównych atrakcji strefy oceanicznej będą również ogromne płaszczki. Orlenie plamiste wraz z ogonem mają ponad 3 metry długość, a ich rozpiętość to 70 centymetrów. To bardzo ciekawy gatunek, budowa ciała tej ryby i powolny, majestatyczny ruch w wodzie przypomina lot ptaka. - opowiada Barbara Wicińska – kierownik działu hodowlanego w łódzkim ZOO.

Od niedawna, w łódzkim Orientarium mieszka także para rekinów brodatych oraz żarłacze brunatne. Strefę akwariów tworzą: zbiornik dla płaszczek i rekinów, zbiornik z rafą koralową i pięć mniejszych akwenów. W sumie mieszczą one ponad 3 miliony litrów wody.

- Każdy poziomi naszych akwariów jest już zapełniony rybami. Część z nich pływała w toni wodnej, niektóre przebywają na dnie. Daje to niezwykły efekt i pozwala na wnikliwą obserwację – mówi Adam Danielak, kierownik biotopów wodnych w łódzkim Zoo.

Wielkie otwarcie łódzkiego Orientarium miasto planuje na końcówkę marca. Magistart nie podaje jednak dokładnego terminu tłumacząc, że to proces adaptacji zwierząt zdecyduje o tym, kiedy obiekt zostanie otwarty dla zwiedzających. 

W najbliższych dwóch tygodniach do łódzkiego ZOO przyjadą jeszcze: orangutan sumatrzański (dołączy do pary, która już mieszka w Orientarium) gibon żółtolicy, nastoletni słoń indyjski oraz para najmniejszych bawołów świata – anoa.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama