Reklama

Reklama

Po czyjej stronie jest racja? Sąd rozstrzygnie spór między łódzkim magistratem a wojewodą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Po czyjej stronie jest racja? Sąd rozstrzygnie spór między łódzkim magistratem a wojewodą - Zdjęcie główne

Po czyjej stronie jest racja? Sąd rozstrzygnie spór między łódzkim magistratem a wojewodą (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego dla Chojen w związku z rozbudową fabryki Hutchinsona.

Reklama

Rada Miejska przegłosowała plan nie uwzględniając poprawek, które zgłosili mieszkańcy dzielnicy. Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński opowiedział się po stronie protestujących i plan odrzucił.

!reklama!

Z decyzją wojewody zgadza się radny Radosław Marzec z PiS, który uważa, że miasto powinno wsłuchiwać się głos mieszkańców.

- Można było przystąpić do korekty w tych aspektach, o których wspomniał wojewoda. W tym wypadku można byłoby uwzględnić przynajmniej część uwag mieszkańców. – powiedział.

Zupełnie inny obraz sprawy rysuje Robert Warsza z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Twierdzi on, że plan był szeroko konsultowany.

- Odbyło się chyba powyżej 20 spotkań na różnych szczeblach z przedstawicielami miejscowej społeczności. Pozwolę sobie powiedzieć, że w ostatnich 7-8 latach nie procedowaliśmy planów, które byłyby bardziej uspołecznione.

Przypomnijmy, że protestujący z Chojen złożyli 600 poprawek do planu zagospodarowania. Jak podkreślają – żadna z nich nie została uwzględniona przez Radę Miejską.

W sprawie liczby poprawek oraz ich merytorycznej zawartości wypowiedział się również Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Sześćset. Ta liczba rzeczywiście robi wrażenie, ale należy zaznaczyć, że większość tych uwag było tożsamych. To nie było sześćset różnych uwag, one były pogrupowane, identyczne treściowo - tłumaczy Gołaszewski.

 Teraz o przyszłości planu zagospodarowania dla osiedla Chojny zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny. Będzie to pierwsza rozprawa między łódzkim samorządem a obecnym wojewodą.

Źródło: Radio Łódź, Gazeta Wyborcza, TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy