Reklama

Reklama

Po dwóch kadencjach w jednych rękach zmiany na fotelu rektora ASP w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po dwóch kadencjach w jednych rękach zmiany na fotelu rektora ASP w Łodzi - Zdjęcie główne

Po dwóch kadencjach w jednych rękach zmiany na fotelu rektora ASP w Łodzi (fot. Jarek Darnowski)| Wydarzenia łódzkie| Łódź| TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kolegium elektorów zadecydowało – od 1 września urząd rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi obejmie dr Przemysław Wachowski.

Reklama

Nowy rektor ASP swój dyplom malarski na Wydziale Edukacji Wizualnej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych uzyskał w 1995 roku, a rok wcześniej rozpoczął swoją pracę na uczelni. Przemysław Wachowski jest nauczycielem akademickim i praktykiem – swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych przedstawia w Polsce, Europie i na świecie.

!reklama!

Z łódzką uczelnią związany od lat – jest kierownikiem Pracowni Praktyki i Teorii Koloru w Instytucie Animacji i Edukacji Artystycznej i byłym opiekunem Galerii Wydziału Edukacji Wizualnej oraz kuratorem wystaw. Od 2008 roku, przez 4 kolejne lata pełnił funkcję prodziekana Wydziału Edukacji Wizualnej, a przez dwie kadencje, od 2012 roku, dziekana Sztuk Wizualnych. Rok temu objął stanowisko dziekana Wydziału Sztuk Pięknych.

W głosowaniu elektorów Przemysław Wachowski otrzymał 41 głosów, co dało mu zdecydowaną wygraną nad kontrkandydatem prof. dr hab. Markiem Domańskim. Na stanowisku rektora zastąpi on prof. Jolantę Rudzką-Habisiak, która piastowała ten urząd przez dwie kadencje.

Źródło: TVP3 Łódź, asp.lodz.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy