Reklama

Reklama

Po latach oczekiwań ruszy budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi! Znamy cztery pierwsze adresy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwsze wzmianki o wielopoziomowych parkingach łodzianie słyszeli już kilka lat temu. Jesienią roku 2022 w końcu doczekamy się wbicia łopat na placu budowy. Gdzie powstaną pierwsze łódzkie parkingi? Sprawdźcie!

Reklama

W 2022 r. ruszy budowa parkingów wielopoziomowych! Gdzie będą się znajdować?

O wielopoziomowych parkingach mówiono już od 2015 r., czyli siedem lat temu. Na przestrzeni lat koncepcja i adresy wielopoziomowych parkingów zmieniały się, by w 2022 r. rozpocząć prace budowlane.

- Zamieniamy śródmiejskie ulice na wysokiej jakości zielone przestrzenie z równymi jezdniami i szerokimi chodnikami, a parkowanie organizujemy w piętrowych obiektach. Rozpoczynamy właśnie realizację pierwszych czterech – mówiła pod koniec 2020 r. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, pot podpisaniu umowy z partnerem, firmą Mota-Engil.

W roku 2021 roku miała wystartować budowa parkingów w czterech lokalizacjach, jednak wbicie pierwszych łopat zostało zaplanowane dopiero na jesień 2022 r. Parkingi, zgodnie z umową, będą oddane do użytku w 2024 r. Do przetargu na budowę pierwszych czterech parkingów oferty złożyły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma, która zapewniła zagospodarowanie większej liczby miejsc parkingowych oraz mniejszą dopłatę ze strony miasta w przypadku strat prywatnego partnera. Projekt realizowany jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a umowa obowiązuje 29 lat. Oznacza to, że po upływie 29 lat parkingi staną się własnością miasta.

Miasto planuje ogłosić przetarg na wybór firmy, która zbuduje kolejne parkingi. 

Na początek miasto wytypowało cztery adresy przy których powstanie dokładnie 891 miejsc parkingowych:

  • al. Kościuszki 42,
  • ul. Wschodniej 62/64,
  • ul. Wschodniej 67,
  • ul. Tuwima 12.
Firma Mota-Engil obecnie kończy projektowanie obiektów i kompletowanie pozwoleń na ich budowę. Pierwszy z parkingów powstanie przy ul. Tuwima 12, za komisariatem policji, obok pasażu łączącego ul. Tuwima i ul. Moniuszki. Na zdjęciach widoczna jest wizualizacja parkingu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy