Reklama

Reklama

Pociąg na stulecie województwa łódzkiego. Bezpłatne przejazdy i niezapomniane widoki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pociąg na stulecie województwa łódzkiego. Bezpłatne przejazdy i niezapomniane widoki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziś na peron dworca Łódź-Fabryczna po raz pierwszy wjechał pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej specjalnie oklejony na 100-lecie Województwa Łódzkiego. Korzystając z tej wyjątkowej okazji marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podczas konferencji prasowej przedstawił ofertę pociągów turystycznych przygotowanych dla mieszkańców w okresie wakacyjnym. Będą wycieczki przyrodnicze i atrakcyjne połączenia do wielu miast w regionie.

Reklama

Jedną z ciekawych ofert dla mieszkańców regionu jest projekt „KOLEJOWE NIEDZIELE” przygotowany przez Departament Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Jego głównym celem jest promocja walorów przyrodniczych województwa łódzkiego i połączeń kolejowych jako ekologicznych środków transportu na wyjazdy turystyczne. To cykl promocyjnych przejazdów pociągami do miejsc ciekawych przyrodniczo w regionie. Wycieczki adresowane są do wszystkich mieszkańców, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca województwa. Ideą projektu jest pokazanie mieszkańcom walorów turystyczno-przyrodniczych regionu, jak również wykształcenie odpowiedzialności za stan środowiska jako dobra wspólnego oraz konieczność zadbania o najbliższe otoczenie.

Tegoroczną edycję zainaugurowano 16 czerwca wycieczką z Piotrkowa Trybunalskiego do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W ramach każdego wyjazdu uczestnicy mają zapewniony bezpłatny przejazd zmodernizowanym taborem kolejowym, zwiedzanie z przewodnikami po wyznaczonych trasach, miejsca na biwak, podczas którego odbywa się konkurs ekologiczny z nagrodami. Dodatkowo, w ramach projektu powstanie folder „Weekend z przyrodą w Łódzkiem”, promujący walory przyrodnicze województwa łódzkiego oraz trasy wycieczek.  Projekt „KOLEJOWE NIEDZIELE” jest dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

HARMONOGRAM WYJAZDÓW

1.            16.06.2019  – Piotrków Trybunalski - Bolimowski PK

2.            14.07.2019  – Tomaszów Mazowiecki - Łódź

3.            04.08.2019  – Łódź – Spała/Spalski PK

4.            18.08.2019  – Łódź – Piotrków Trybunalski

5.            01.09.2019  – Skierniewice – Rogów/Arboretum

6.            15.09.2019  – Łódź – Łęczyca/Tum

7.            29.09.2019  – Łódź – Opoczno - Spalski PK – w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki

8.            06.10.2019  – Skierniewice – Rogów/Arboretum

9.            13.10.2019  – Łódź – Łęczyca/Tum

Rejestracja na wycieczki i dystrybucja biletów odbywa się on-line. Na stronie projektu www.kolejoweniedziele.lodzkie.pl w okienku każdej wycieczki znajduje się link do logowania po bilet https://elodzkie.pl/.  Będzie on aktywowany zawsze w poniedziałki przed każdym wyjazdem o godzinie 12.00. Należy się zalogować podając swój e-mail i hasło, a w kolejnym kroku imię, nazwisko i ilość biletów. Jedna osoba jest uprawniona do rezerwacji max. 2 biletów, podając również imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Bilety przesyłane są na podany adres poczty mailowej. Należy je wydrukować i zabrać ze sobą na wycieczkę.

Kolejną ofertą przygotowaną dla mieszkańców regionu jest projekt „Pociągiem na 100-lecie Województwa Łódzkiego” realizowany przez ŁKA i Fundację Przyjaciół Zabytków Rzemiosła, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w sześciu wycieczkach do miast województwa. W programie każdego wyjazdu jest zwiedzanie z przewodnikami i gra miejska. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe gadżety i przewodniki. Przejazd zapewnia ŁKA. Z okazji 100-lecia Województwa Łódzkiego jeden z pociągów przewoźnika został oklejony grafiką nawiązującą do historii regionu i jego zabytków. Pierwszy przejazd pociągu już 23 czerwca. Program wycieczek:

1.            23 czerwca  - Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna

2.            30 czerwca  - Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Łódź Kaliska

3.            7 lipca  - Łódź Kaliska – Łęczyca – Łódź Kaliska

4.            21 lipca  - Łódź Fabryczna – Zgierz – Łódź Fabryczna

5.            28 lipca  - Łódź Kaliska – Sieradz – Łódź Kaliska

6.            4 sierpnia  - Łódź Kaliska – Kutno – Łódź Kaliska

"Pociągiem do smaków Łódzkiego" to kolejna okazja na kolejową wycieczkę. ŁKA wraz z Centrum Inicjatyw na Rzecz rozwoju REGIO, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego zaprasza na cztery wyjazdy do miast województwa. To doskonała okazja na poznanie regionalnych atrakcji turystycznych, regionalnych potraw i tradycji. W ramach projektu zorganizowane zostaną przejazdy do czterech miast:

1.            11 sierpnia  -  Łódź Fabryczna – Radomsko – Łódź Fabryczna

2.            25 sierpnia  -  Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna

3.            8 września  -  Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski – Łódź Fabryczna

4.            22 września  -  Łódź Fabryczna – Łowicz Główny – Łódź Fabryczna

 „ŁKA łączy ekolejomaniaków” pod tym hasłem Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna tour po miastach województwa. Podczas 10 największych wydarzeń w regionie będzie można odwiedzić nowe stoisko promocyjne ŁKA. Wśród atrakcji jest symulator kabiny maszynisty, warsztaty przyrodnicze, quiz z nagrodami, zabawy dla najmłodszych i wiele innych. ŁKA będzie obecna na:

20 czerwca – Boże Ciało w Łowiczu

22 czerwca – 802. Imieniny Piotrkowa Trybunalskiego

29 czerwca – Dni Tomaszowa Mazowieckiego

20-21 lipca – Sieradz Open Hair Festival

3 sierpnia –Rogów, Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

24 sierpnia – Turniej Rycerski w Łęczycy

7 września – Mixer Regionalny w Sieradzu

8 września – Święto Róży w Kutnie

14-15 września – Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

22 września – Dzień bez Samochodu w Pabianicach

W trakcie wakacji pasażerowie ŁKA mogą korzystać ze specjalnych ofert turystycznych. Najnowsza to „Turystyczny Tomaszów” dzięki której pasażerowie, którzy wybiorą się pociągami ŁKA w weekendy do Tomaszowa Mazowieckiego mogą liczyć na wysokie zniżki na bilety wstępu do największych atrakcji miasta: Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. Mogą także bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Podróżni z biletem ŁKA mają zapewnione rabaty na wstęp do Arboretum i do Aquaparku Fala. Na tańsze bilety ŁKA liczyć mogą także osoby, które zaplanują wyjazd do Rogowa na wycieczkę Koleją Wąskotorową czy zwiedzanie Parowozowni Skierniewice.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy