Reklama

Reklama

Podopieczni Fundacji Gajusz potrzebują nowego dachu w budynku hospicjum. Trwa akcja „Dach dla Gajusza” [wideo| zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fundacja Gajusz Łódź. Dach budynku Fundacji Gajusz wymaga wymiany jeszcze przed zimą. Podopieczni hospicjum ulokowanego przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi potrzebują pomocy łodzian. Podczas konferencji we wtorek, 6 lipca prócz prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej do wsparcia akcji zachęcali m.in. Zygmunt Chajzer oraz Milena i Ilona Krawczyńskie, czyli Siostry ADiHD.

Reklama

„Dach dla Gajusza” - ruszyła zbiórka pieniędzy na wymianę dachu dla łódzkiego hospicjum dziecięcego

Mieszkańcy Fundacji Gajusz to maluchy, które od narodzin mierzą się z ogromnym cierpieniem. Dach siedziby Fundacji wspierającej dzieci i rodziców w walce z nieuleczalnymi chorobami wymaga pilnego remontu.

!reklama!

- W imieniu moim, ale też jak sądzę wyrażając woli wszystkich łodzian, proszę o to żebyśmy po raz kolejny w tym naszym łódzkim zrywie dobroczynności dla potrzebujących, spowodowali, że dom, który jest praktycznie jedynym tego typu domem w centralnej Polsce, pomagającym dzieciom nieuleczalnie chorym, zyskał nowy dach. – mówiła podczas konferencji prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

czytaj także: Mieszkańcy bloku przy parku im. Sienkiewicza przeciwko pobliskiemu placowi zabaw. Co na to magistrat?
Prócz wsparcia firm, które zadeklarowały włączyć się w remont obiektu, potrzebna jest kolektywna pomoc mieszkańców Łodzi i wszystkich ludzi dobrej woli. W tej chwili do zebrania pozostało jeszcze 455 000 złotych. Ruszyła zbiórka, dzięki której można wesprzeć inicjatywę dowolną kwotą: https://gajusz.org.pl/pomoz-teraz/dach-dla-gajusza/ .

- Fundamenty budynku są świetne, ale zimą tego roku dowiedzieliśmy się, że dach nie jest już tak świetny, ponieważ zaczął się uginać. Oczywiście sprzątaliśmy ten śnieg codziennie, mając jednak świadomość co to dla nas oznacza. Dach musi być nowy, bo w tym budynku mieszka ponad trzydzieścioro dzieci.  – mówiła prezes Fundacji Gajusz.

Goście specjalni konferencji wyrazili swoje wsparcie i zadeklarowali pomoc. Siostry ADiHD zobowiązały się do wykorzystania swoich zasięgów w mediach społecznościowych, by nagłośnić sprawę. Również Zygmunt Chajzer w imieniu swoim i swojego syna obiecał włączyć się w inicjatywę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy