Reklama

Reklama

Podróżni narzekają na wyremontowany fragment stacji na Żabieńcu – praży lub kapie na głowę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podróżni narzekają na wyremontowany fragment stacji na Żabieńcu – praży lub kapie na głowę  - Zdjęcie główne

Podróżni narzekają na wyremontowany fragment stacji na Żabieńcu – praży lub kapie na głowę (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stacja Łódź Żabieniec przechodzi remont. Jeden z fragmentów został już oddany do użytkowania – niestety nie spełni potrzeb podróżujących.

Reklama

Latem nie było gdzie schować się przed upałem. Jesienią brakuje miejsca by w oczekiwaniu na połączenie ochronić się przed deszczem. Wiata z pleksi i kilka ławek to jedyne elementy małej architektury, jakie znalazły się na wyremontowanej części stacji.

!reklama!

W odpowiedzi na zarzuty, PKP PLK tłumaczy, że to dopiero pierwszy fragment oddany do użytku. Na drugim peronie prace wciąż trwają. Przedstawiciel spółki przypomina, że siedem lat temu podczas konsultacji społecznych nikt nie zgłaszał poprawek do planu.

- W 2013 roku, podczas przygotowania studium wykonalności, prowadzone były konsultacje społeczne z mieszkańcami i władzami samorządowymi. Na tamtym etapie nie zgłoszono uwag do projektu i propozycji wyposażenia peronów – mówi pracownik PKP PLK.

- Na stacji Łódź Żabieniec peron nr 1 jest wyższy, są ławki oraz nowa wiata, osłonięta z trzech stron – dodaje. - Będzie także zamontowana druga wiata.

Co z pomysłami na modernizację infrastruktury innych stacji? Według założeń planowany jest remont stacji Łódź Chojny, który miałby być sfinansowany z unijnych funduszy dostępnych od 2021 roku. O tym, czy fundusze zostaną przyznane spółka dowie się w przyszły roku.

PKP PLK zapowiada, że w przygotowaniu projektu wezmą udział podróżni, którzy będą mogli zgłaszać swoje poprawki i uwagi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy